A gde žuriš pope bre: Fotografija narodne pevačice i monaha kog su zapamtili fanovi hevi metala je skandalizovala mreže
Društvenim mrežama se deli fotografija interesantnog i neobičnog tandema – turbo folk pevačica i monah bivši roker.
Pevačica Indi Aradinović, poznata po svom velikom hitu A gde žuriš, a gde žuriš bato bre pohvalila se na društvenim mrežama da je imala čast, ali i zadovoljstvo da upozna Jeromonaha Arsenija Jovanovića i uslika se s njim.
Da stvar bude još bizarnija Jeremonah Arsenije Jovanović je poznat u narodu kao bivši roker, član novotalasnih bendova, a možda i najpoznatiji po tome što se zalagao za zabranu koncerta poljskog blek metala Batushka.
U četrdesetpetominutnom obraćanju na svom Jutjub kanalu, pod nazivom „Satana u Beogradu“, monah Arsenije je istakao da članovi ovog benda nisu “uopšte naivni”.
“Oni su Poljaci koji se sprdaju sa pravoslavljem, izruguju. Ali ne sa bilo kojim pravoslavljem, nego sa ruskim pravoslavljem, za divno čudo”, kazao je Arsenije karakterišući nastup poljskih muzičara kao blasfemiju i hulu na crkvu i pravoslavlje.
Očigledno da nema puno problema sa turbo folkom i stihovima koje propagira takva muzika.
Ko je Jeremonah Arsenije Jovanović?
Kako je pisao Danas.rs, rođen je 1960. godine u Beogradu kao Aleksandar Jovanović. Završio je Treću beogradsku gimnaziju, a diplomirao na Stomatološkom fakultetu u Beogradu. Kao član benda VIA Talas, iz prve ruke je video kako je izgledao poslednji trzaj jugoslovenskog rokenrola.
Krajem osamdesetih odlazi u Njujork gde je, između ostalog, radio i kao instruktor transcedentalne meditacije. U Americi je otkrio i pravoslavlje, koje ga je, kako je govorio, spaslo. Zamonašio se 1994. godine.
Oberučke je prigrabio je nove medije, te pored Jutjub kanala svoje poruke deli i po društvenim mrežama. Bilo je tu svega – od prekora Ani Ivanović zbog snobizma do tvrdnji da i žena može “jezikom” da sprovodi nasilje nad muškarcem.
Mediji su mu dodelili i titulu pravoslavnog psihoterapeuta, a sam je rekao da su mnogi nakon razgovora sa njim prestali da piju lekove, da se drogiraju, da budu homoseksualci, da se bore s glasovima u glavi, s depresijom.
O svom životu napisao je knjigu “Bog i rokenrol”.