• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Unesi pojam i pritisni enter

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Milanović
Foto: EPA-EFE/MARTIAL TREZZINI

Generacija Z(oki): Hrvatski predsednik Milanović je dobio nove glasače i fanove zbog izjava koje su hit na TikToku

CityMagazine
13.01.2025. 2 min Društvene Mreže

Zoran Milanović je novi-stari predsednik Hrvatske, a njegova popularnost svakodevno raste u regionu, zbog njegovih nesvakidašnjih izjava i komentara.

“Gde god da ga staviš on će da se snađe” je stih iz jedne pesme, ali i rečenica koja najbolje opisuje Milanovića koji se super slaže sa levima i desnima, i Srbima i Bosancima. Kritikuje ih ali i daje im rispekt.

Pa tako će biti stalni kritičar Vučića, ali će kupiti srpsku javnost izjavom da je Kosovo oteto od Srbije. Bio je prvi hrvatski predsednik koji je seo za sto sa Hrvatima u Bosni, da bi na sastanku sa predstavnicima veteranskih udruženja, izjavio da Bosna i Hercegovina nije država, nego „big shit“.

U okviru kampanje i predsedničke debate Milanović je odneo pobedu i na mrežama s obzirom da mnogi kanali na TikToku dele njegove “male pobede”.

Milanovićeve izjave se danima prepričavaju od “vi nemate srca” do “ja jesam predsednik, možete se slikati sa mnom” i “mašem rukom u okviru stola kojem stojim”.

Milanović na TikToku:

@politikazagenz sta je najbolje ovo je samo prvih 30 minuta, ici ce jos dijelova… koji je vas najdrazi zokijev roast od sinoc? #zoki #zoranmilanovic #milanovic #debata #hrt #CapCut ♬ original sound – politikazagenz
@politikazagenz Odgovor korisniku @Tena Travels ali ja jesam predsjednik 🧍🏼‍♂️ evo i drugog dijela 😭 ovo je debata u vremenu od tridesete do pedesete minute #humor #politika #hrvatska #zoki #milanovic #debata #hrt ♬ original sound – politikazagenz

U novoj kampanji za predsednika u kojoj je ubedljivo pobedio, postao je viralan više puta sa raznim izjavama. Mnogi kanali su ga pratili poput Zokipedia, koji su se na pravi način obraćali gen z populaciji.

@zokipedia

we love him soooo

♬ original sound – zokipedia

Kako su na index.hr napisali u svom autorskom tekstu Milanović je postao nešto kao seks simbol generacije Z, kao i da već prave fore na račun Generacije Z(oki).

“Dok HDZ nije pazio od silnih zakulisnih muka, Zoki je postao seks simbol generacije Z.

Kako i ne bi – radi se o markantnom i lajavom vođi koji je bar deklarativno levičar – valjda – i koji voli slejati referencama na FFZG-core urbanih Hrvata koje politika naročito ne zanima.

Na Tiku Toku kampanju za Milanovića odrađuje kanal Zokipedia koji je približio novog starog predsjednika digitalnoj publici – slično kao što Trump uživa potporu tzv. tech bro alt right hustle zajednice” napisali su na index.hr.

Oznake:

generacija Zmilanović

Podeli

Zaprati Autor

CityMagazine

Ostali članci

"Ili ćemo da menjamo državu, ili ćemo da menjamo državu": Student Marko sinoć je svima objasnio šta je patriotizam
Prethodni

“Ili ćemo da menjamo državu, ili ćemo da menjamo državu”: Student Marko sinoć je svima objasnio šta je patriotizam

Večeras nam stiže Vučiji mesec: Dinamična energija koja bi mogla izazvati haos
Sledeći

Večeras nam stiže Vučiji mesec: Dinamična energija koja bi mogla izazvati haos

Sledeći
Večeras nam stiže Vučiji mesec: Dinamična energija koja bi mogla izazvati haos
13.01.2025.

Večeras nam stiže Vučiji mesec: Dinamična energija koja bi mogla izazvati haos

Prethodni
13.01.2025.

“Ili ćemo da menjamo državu, ili ćemo da menjamo državu”: Student Marko sinoć je svima objasnio šta je patriotizam

"Ili ćemo da menjamo državu, ili ćemo da menjamo državu": Student Marko sinoć je svima objasnio šta je patriotizam

Trenutno nema komentara! Budite prvi

    Ostavite odgovor Odustani od odgovora

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Najnovije

    marčelo
    „Puzzle Shock“ 20 godina kasnije: Kako je nastao album koji je stvorio Marčelov prepoznatljiv glas
    CityMagazine
    žikina dinastija
    Pre Nikole Koje i Borisa Milivojevića, on je bio Miša iz serijala Žikina dinastija: Pogledajte kako danas izgleda
    CityMagazine
    eva braun
    Kako je nastajala pop muzika u inat užasnom vremenu: 30 godina kultnog albuma grupe Eva Braun
    CityMagazine
    Kalum Tarner
    Da li je Kalum Tarner naš sledeći Džejms Bond? Evo šta znamo
    CityMagazine
    žikina dinastija
    Gledao sam novi nastavak filma “Žikina dinastija” i rešio da rangiram svih 11 naslova iz ovog serijala
    CityMagazine

    PopKultura

    • Pozorište
    • Muzika
    • Knjige/Stripovi
    • Intervjui
    • Fotografija
    • Film/TV
    • Art

    Moda i lepota

    • Trend
    • Moda
    • Lepota
    • Dom i dizajn

    Scena

    • Zabava
    • Poznati
    • Flešbek
    • Društvene Mreže
    • Aktuelno

    Gastro

    • Restorani
    • Recepti
    • Kafići
    • Gourmet
    • Lifestyle
    • Zdravlje
    • Sex
    • Putovanja
    • Automobili

    Vodič

    • Tribine
    • Stand-up
    • Sport
    • Sajmovi
    • Predstave
    • Pozorište
    • Konferencije
    • Koncerti
    • Književne večeri
    • Izložbe
    • Humanitarni događaj
    • Festivali
    • Clubbing
    • Bioskop
    • Kontakti
    • Uslovi korišćenja
    • Pravila privatnosti
    • Kolačići

    Pratite City

    Youtube Facebook Twitter Instagram

    Prijavi se na newsletter

    Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

    Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

    ✖