• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Unesi pojam i pritisni enter

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
sergej trifunović
foto: Youtube Screenshot

“Gađao me je indeksom i ja sam plakao do pola 1 ujutru”: Ovo je glumac zbog koga je Sergej Trifunović zamalo napustio fakultet

CityMagazine
28.05.2025. 2 min Film/TV

Sergej Trifunović je od najranijih dana fakulteta važio za talentovanog, ali i svojeglavog momka s kojim nije uvek lako raditi.

U emisiji Insajder TV-a „U krugu porodice“ Sergej Trifunović je pričao o svom profesoru i glumcu Vladimiru Jevtoviću. Jedna šestica i gađanje indeksom mogli su da završe karijeru tada mladog Sergeja na samom početku.

Na drugoj godini, davajući ocene svojim studentima, Jevtović je dao najmanju moguću Trifunoviću, uz reči. Kako kaže Sergej, nije mu ni pogledao, niti je delovalo kao da mu se obraća:

Sergej Trifunović o svom profesoru:

@insajdertv

Sergej Trifunović je zamalo na drugoj godini glume kod prof. Vlade Jevtovića odustao od akademije, o čemu priča #UKruguPorodice na #InsajderTV Pogledajte celu emisiju na insajder.net i našem Youtube kanalu.

♬ original sound – Insajder TV

“Vama sam dao 6. Dao sam 6, jer sam vas ja primio na ovu Akademiju i ne mogu da poverujem da je moj sud bio toliko pogrešan. Dakle, ja sam sebi dao 6, a ne vama.”

“Gađao me je indeksom i pogodio ivicom. Ja sam počeo da plačem i plakao sam do pola 1 ujutru. Rešio sam da pokupim dokumente, i vratiću se kući. Akademija me videti neće.”

Ipak, čekao je sutradan u radno vreme sekretarijata da uzme dokumenta, ali se slučajno nijedna sekretarica tog dana nije pojavila. U međuvremenu se ohladio i nastavio dalje.

Jevtović je, inače, Trifunovića zvao svojim najvećim pedagoškim izazovom.

“On je stvarno kapirao da treba da me ‘razbije’, da treba da se ponovo pokupim, pre svega glumački, a ja to tad nisam shvatao. Ja kao recitatorski pobednik to tad nisam shvatao, ja sam sam sebi dovoljan, a partner mi je samo smetao. To je Jeftović popravio kod mene svojom disciplinom”, ispričao je Sergej Trifunović.

Vladimir Jevtović (Beograd, 30. april 1947 – Beograd, 12. jun 2013) bio je istaknuti srpski glumac, reditelj, profesor glume i teatrolog, čiji je pedagoški rad na Fakultetu dramskih umetnosti (FDU) u Beogradu ostavio dubok trag u srpskom pozorištu i filmu.

Kroz njegovu „glumačku radionicu“ prošli su mnogi danas poznati glumci, uključujući Nebojšu Glogovca, Dragana Bjelogrlića, Vesnu Trivalić, Mirjanu Joković, Srđana Todorovića, Natašu Ninković, Nebojšu Dugalića i mnoge druge. Njegova prva klasa iz 1984. godine, poznata kao „turbo-klasa“, smatra se jednom od najuspešnijih u istoriji FDU.

Oznake:

sergej trifunovićvladimir jevtović

Podeli

Zaprati Autor

CityMagazine

Ostali članci

glumica u hit seriji
Prethodni

Glumila je u hit seriji i bila na vrhuncu slave, nakon čega 5 godina niko nije želeo da radi s njom: Priča naše glumice dokazuje koliko je njen poziv okrutan

last of us
Sledeći

Završila se hit serija koju svi danas mrze, ali iz potpuno pogrešnih razloga: Gledali smo 2. sezonu “The Last of Us”

Sledeći
last of us
28.05.2025.

Završila se hit serija koju svi danas mrze, ali iz potpuno pogrešnih razloga: Gledali smo 2. sezonu “The Last of Us”

Prethodni
28.05.2025.

Glumila je u hit seriji i bila na vrhuncu slave, nakon čega 5 godina niko nije želeo da radi s njom: Priča naše glumice dokazuje koliko je njen poziv okrutan

glumica u hit seriji

One Comment

  1. velibor kaže:
    28.05.2025. u 20:56

    Super profesor , ljubitelj rok muzike , odlican covek , bila mu je cast da ga poznajem.

    Odgovori

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Najnovije

Kalum Tarner
Da li je Kalum Tarner naš sledeći Džejms Bond? Evo šta znamo
CityMagazine
žikina dinastija
Gledao sam novi nastavak filma “Žikina dinastija” i rešio da rangiram svih 11 naslova iz ovog serijala
CityMagazine
hbo max decembar
Decembar na HBO Max-u: Od prazničnih specijala do horora
CityMagazine
mayales
Mayales pred prvi nastup u Beogradu: Igra i eksperimentisanje, koncert u Karmakomi kao presek karijere
CityMagazine
hajduk u beogradu
100.000 gledalaca filma „Hajduk u Beogradu” za manje od 20 dana prikazivanja u bioskopima
CityMagazine

PopKultura

  • Pozorište
  • Muzika
  • Knjige/Stripovi
  • Intervjui
  • Fotografija
  • Film/TV
  • Art

Moda i lepota

  • Trend
  • Moda
  • Lepota
  • Dom i dizajn

Scena

  • Zabava
  • Poznati
  • Flešbek
  • Društvene Mreže
  • Aktuelno

Gastro

  • Restorani
  • Recepti
  • Kafići
  • Gourmet
  • Lifestyle
  • Zdravlje
  • Sex
  • Putovanja
  • Automobili

Vodič

  • Tribine
  • Stand-up
  • Sport
  • Sajmovi
  • Predstave
  • Pozorište
  • Konferencije
  • Koncerti
  • Književne večeri
  • Izložbe
  • Humanitarni događaj
  • Festivali
  • Clubbing
  • Bioskop
  • Kontakti
  • Uslovi korišćenja
  • Pravila privatnosti
  • Kolačići

Pratite City

Youtube Facebook Twitter Instagram

Prijavi se na newsletter

Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

✖