Pomešajte ova 2 sastojka i više bubašvabe nećete videti u kući
Borba protiv bubašvaba ne mora da uključuje jake hemikalije i toksine.
Bubašvabe su štetočina sa kojom se mnoga domaćinstva bore, posebno nakon poplava, jer bubašvabe uglavnom traže vlagu.
Mnogi ljudi ne znaju da se najbolje sredstvo za uklanjanje bubašvaba već nalazi u vašim kućama.
Stručnjaci za kontrolu štetočina kažu da možete efikasno da se rešite bubašvaba koristeći prirodne lekove koje možda već imate u svom domu.
Sa ovim repelentima možete se trajno i prirodno rešiti bubašvaba
Takođe imajte na umu da je bolje sprečiti nego lečiti. Pogledajte savete kako da sprečite bubašvabe da uđu u vaš dom.
Šećer i boraks
Boraks je efikasan kod infestacija bubašvabama jer polako isušuje egzoskelet insekata, utiče na njihov probavni sistem i na kraju ih ubija. Pomešajte boraks i šećer u omjeru 3:1.
Ulje nane
Ulje nane je jedan od najefikasnijih proizvoda za kontrolu štetočina na tržištu, tako da nije iznenađenje da je efikasno i u kontroli infestacije bubašvaba. Ulje peperminta u spreju odbija bubašvabe na netoksičan način i bezbedan je za upotrebu u blizini dece. Pomešajte 15 kapi ulja od nane i tri decilitra vode i poprskajte smesom mesta na kojima ste primetili bubašvabe
Limunov sok
Limun ima prirodna antipatogena svojstva koja odbijaju bubašvabe. Dodajte dve do tri kašike limunovog soka u nekoliko litara vode. Nakon što dobro promešate tečnost, umočite krpu u nju, iscedite je i obrišite problematična mesta.
Borna kiselina
Najbolji kućni lek za uklanjanje bubašvaba je borna kiselina. Borova mešavina se pravi tako što se pomeša sa jednakim količinama brašna i šećera i formiraju kuglice.
Kako se zauvek otarasiti bubašvaba?
Najbolji način da se zauvek rešite bubašvaba je da uklonite sve što ih privlači. Ovo zahteva nešto više od dobrog održavanja i čišćenja kuhinje.
Redovno praznite smeće ili ga držite zatvorenom. Bubašvabe nisu baš izbirljive u hrani, pa će pojesti bilo šta.
Ne ostavljajte posuđe u sudoperu. Bubašvabe uvek traže hranu i ovo im je jednako privlačno kao i hrana ostavljena na kuhinjskom pultu – držite hranu u zatvorenim posudama.
Ne ostavljajte nepojedenu hranu za kućne ljubimce u činijama.
Usisajte pod nakon svakog obroka. Ovo zahteva dosta truda, ali ako imate problem sa bubašvabama, dovoljne su mrvice sveže pojedenog ili kuvanog obroka da ih nahranite – baš kao i miševe.
Sprečite im pristup vodi. Sećate se onog sudopera punog vode? Sudoper pun vode, činije za vodu za kućne ljubimce… Sve su to izvori vode za žedne bubašvabe.
BONUS VIDEO: