• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Unesi pojam i pritisni enter

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Odlučio je da proba da ne sedi nedelju dana: Promene na njegovom telu su ga šokirale
Foto: Youtube (@pigmie)

Odlučio je da proba da ne sedi nedelju dana: Promene na njegovom telu su ga šokirale

CityMagazine
10.08.2024. 2 min Opšte

Zbog svakodnevnog odlaska u kancelariju, vožnje automobilom i opuštanja uz TV na kauču, veliki deo vremena provodimo u sedećem položaju. Međutim, kada razmislite o negativnim zdravstvenim posledicama predugog sedenja, možda ćete odlučiti da se ugledate na Lukaasa Bija, poznatijeg kao “pigmie” na Jutjubu, koji je odlučio da prekine sa ovom navikom, i to na prilično ekstreman način.

Naime, Lukas je odlučio da celu nedelju provede na nogama. Ovaj američki jutjuber, koji sebe naziva samoproglašenim kaskaderom i prosečnim glumcem, voli da testira granice svog tela kroz neobične izazove. Od treniranja u prsluku s tegovima mesec dana, do preživljavanja na lavljoj dijeti 72 sata, Lukas je naviknut na ekstremne poduhvate. A stajanje sedam dana bez prekida bio je izazov kojem nije mogao da odoli.

Ipak, tokom eksperimenta, Lukas je uočio neke neočekivane posledice, uključujući jake bolove u nogama. Inspiraciju za ovaj izazov pronašao je u studiji koja je otkrila da jedan od četiri Amerikanca provodi više od 9,5 sati dnevno u sedećem položaju. Za Lukasa, ova brojka je zvučala kao najgora noćna mora, pa je odlučio da pokuša da stoji sedam dana, čak i tokom korišćenja WC-a ili vožnje automobila… što uopšte nije bio jednostavan zadatak.

Samo je za vreme spavanja ležao, a ostatak dana provodio je na nogama. Lukas je produktivno iskoristio svoje vreme, pa mu nije smetalo da jede, vežba ili obavlja kućne poslove stojeći, iako se povremeno odmarao naslanjajući se na različite predmete. 

Kako su dani prolazili, želja za sedenjem na kauču postajala je sve jača, a trećeg dana naišao je na ozbiljne poteškoće. Lukas je priznao da je osećao konstantnu potrebu za istezanjem koja je počela da mu ometa san, dok su bolovi u nogama postali gotovo nepodnošljivi. Peti dan Lukas je morao da prekine svoj eksperiment jer više nije mogao da izdrži da samo stoji.

Kada pogledate fotografije pre i posle njegovog eksperiment, shvatićete koliki je uticaj neprekidno stajanje imalo na njegovo telo.

“Za samo pet dana, pogledajte koliko sam pogrbljen dok stojim”, rekao je Lukas, pokazujući zakrivljenost svoje kičme. Takođe je primetio da su mu tetive kolena još uvijek napete, što je izazivalo probleme s gluteusima, prenosi Večernji list.

Lukas je uočio i povećanu kifozu, što je zakrivljenost kičme koja čini gornji deo leđa zaobljenijim nego što je normalno, kao i lordozu, koja se odnosi na zakrivljenost donjeg dela leđa i karlice. On je objasnio da bi nastavak ovog eksperimenta mogao dovesti do ozbiljnih problema s držanjem i bolovima u leđima. Posebno su mu smetali bol u kuku i kolena, koji su prelazili iz bola mišića u tupi bol u zglobovima.

Ipak, Lukas je rekao da je iskustvo bilo vredno i da je, uprkos izazovima, primetio i neke pozitivne promene, poput povećane produktivnosti za 30% dok je radio stojeći, kao i znatno poboljšanje probave.

Oznake:

eksperimentsedenje

Podeli

Zaprati Autor

CityMagazine

Ostali članci

Pametna kupovina uz sjajne uštede: Connect Shopping vikend samo za SBB korisnike
Prethodni

Pametna kupovina uz sjajne uštede: Connect Shopping vikend samo za SBB korisnike

Svetislav Pešić
Sledeći

Na mrežama je upravo osvanula Pešićeva fotka: U par redova teksta je sve što treba da znate o ovom čoveku

Sledeći
Svetislav Pešić
10.08.2024.

Na mrežama je upravo osvanula Pešićeva fotka: U par redova teksta je sve što treba da znate o ovom čoveku

Prethodni
09.08.2024.

Pametna kupovina uz sjajne uštede: Connect Shopping vikend samo za SBB korisnike

Pametna kupovina uz sjajne uštede: Connect Shopping vikend samo za SBB korisnike

Trenutno nema komentara! Budite prvi

    Ostavite odgovor Odustani od odgovora

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Najnovije

    marčelo
    „Puzzle Shock“ 20 godina kasnije: Kako je nastao album koji je stvorio Marčelov prepoznatljiv glas
    CityMagazine
    žikina dinastija
    Pre Nikole Koje i Borisa Milivojevića, on je bio Miša iz serijala Žikina dinastija: Pogledajte kako danas izgleda
    CityMagazine
    eva braun
    Kako je nastajala pop muzika u inat užasnom vremenu: 30 godina kultnog albuma grupe Eva Braun
    CityMagazine
    Kalum Tarner
    Da li je Kalum Tarner naš sledeći Džejms Bond? Evo šta znamo
    CityMagazine
    žikina dinastija
    Gledao sam novi nastavak filma “Žikina dinastija” i rešio da rangiram svih 11 naslova iz ovog serijala
    CityMagazine

    PopKultura

    • Pozorište
    • Muzika
    • Knjige/Stripovi
    • Intervjui
    • Fotografija
    • Film/TV
    • Art

    Moda i lepota

    • Trend
    • Moda
    • Lepota
    • Dom i dizajn

    Scena

    • Zabava
    • Poznati
    • Flešbek
    • Društvene Mreže
    • Aktuelno

    Gastro

    • Restorani
    • Recepti
    • Kafići
    • Gourmet
    • Lifestyle
    • Zdravlje
    • Sex
    • Putovanja
    • Automobili

    Vodič

    • Tribine
    • Stand-up
    • Sport
    • Sajmovi
    • Predstave
    • Pozorište
    • Konferencije
    • Koncerti
    • Književne večeri
    • Izložbe
    • Humanitarni događaj
    • Festivali
    • Clubbing
    • Bioskop
    • Kontakti
    • Uslovi korišćenja
    • Pravila privatnosti
    • Kolačići

    Pratite City

    Youtube Facebook Twitter Instagram

    Prijavi se na newsletter

    Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

    Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

    ✖