Da li treba čitati poruke svog partnera?
Moderne tehnologije učinile su zabavljanje složenijim nego što je bilo nekada. Uz sve uređaje, aplikacije i društvene mreže pravi je izazov odupreti se proganjanju i praćenju svakog poteza partnera. Svako se našao bar jednom u situaciji da proverava poruke, posebno kada se ukaže zgodna prilika, a telefon je pred nama. U nastavku otkrijte da li je u redu raditi tako nešto dečku ili devojci iza leđa.
Veliki je izazov zaustaviti se u nameri da proverite da li se osoba sa kojom ste u vezi dopisuje sa još nekim koga ne poznajete. Razlog je jednostavan, nesigurne osobe uvek sumnjaju, te se veza ne zasniva na poverenju i određenoj vrsti slobode. Gde postoji sumnja, tu se javlja i strah da će vas partner prevariti i sreću potražiti sa nekim drugim. U redovima koji slede saznajte da li treba pribegavati svim raspoloživim sredstvima, pa i proveri telefona.
- Čitanje partnerovih poruka dovodi u pitanje opstanak veze
Psihoterapeuti savetuju da što više razgovarate sa partnerom. Ukoliko proveravate njegov telefon možda nećete pronaći ono što tražite, ali tim postupkom pokrećete brojna pitanja kada su poverenje i bliskost u pitanju. Možda potajno tražite potvrdu svoje vrednosti, ali na pogrešnom mestu. To što radite govori o vama, a ne o drugoj strani, jer ne verujete u svoje kvalitete.
- Pored toga, to vas čini i nepoverljivim
Iako vam teško pada da odolite iskušenju, čitanje partnerovih poruka jasan je znak da vi ne zaslužujete ukazano poverenje. U tim trenucima vi reagujete iz pozicije straha, nesigurnosti i nepoverenja. Međutim, kada je veza kvalitetna njen temelj su ljubav i uzajamno poverenje. Ukoliko se nađete u navedenoj situaciji, saberite se i preispitajte svoj odnos. Ako postoji opravdan razlog za sumnju, izazov rešite razgovorom, a ne ulaženjem u trag putem poruka na mrežama.
Izvor: The List
Fotografija u tekstu: Unsplash