Napravite domaći piling za stopala
Baš kao i piling za ruke, i piling stopala je prilično potcenjen kozmetički tretman. Ipak, to je jedan od ključnih koraka pedikira i bitan faktor u postizanju meke i baršunaste kože na ovom delu tela. U nastavku otkrijte kako piling za stopla možete pripremiti i u kućnoj režiji.
Lagani piling kod kuće
Piling je jedan od najlakših kućnih tretmana. Pripremamo ga kombinujući ulje slatkog badema i šećer. Jedna kašičica šećera se pomeša sa kašikom ulja. Alternativa? Ulje slatkog badema zamenite maslinovim uljem, a šećer solju. Cela stopala se onda masiraju kružnim pokretima, sa naglaskom na prednje jastučiće i pete, pre ispiranja velikom količinom vode. Piling stopala se izvodi jednom ili dva puta mesečno.
Piling sa sodom bikarbonom
Ovaj piling je neophodan. Soda bikarbona zamenjuje suvi šampon, donosi sjaj i belinu, ima opuštajuće dejstvo kada se uroni u vodu i pomaže u laganom ljuštenju kože. Pastu pravimo sa 3 kesice sode bikarbone i čašom vode i koristimo je kao piling za stopala. Lako i efikasno.
Piling za veoma suva stopala
Hranljivi piling sa čia semenkama i ružičastom glinom
Korak 1: Stavite 16g čia semenki i 14g ružičaste gline u rernu, pa pecite 30 minuta. Zatim dodajte i druge sastojke (14g putera, 3 ½ kašike ulja pirinčanih mekinja, 5 ½ kaše glicerina infuziranog sa bršljanom, 10g ulja kokosovog oraha, 4 kašičice ulja jojobe, 20 g manuka meda).
Korak 2: Stavite lonac u kipuću vodu i zagrejte, mešajte dok se sastojci ne istope (oko 60-80 ° C).
Korak 3: Sklonite lonac sa vatre i smesu promešajte mikserom. Ostavite da se ohladi, dodajte čiu i glinu i 10 kapi eteričnog ulja, a zatim dobro promešajte.
Korak 4: Sipajte u sterilnu posudu gde će se proizvod zgusnuti, ali promešajte dok se stvrdnjava, tako da se seme i glina dobro rasprše.
Pažljivo rukujte eteričnim uljima jer mogu biti iritantna i nepogodna za trudnice ili dojilje.
No Comment! Be the first one.