• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Unesi pojam i pritisni enter

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Evo šta su sve poznati glumci i glumice morali da nauče da bi bili uverljiviji u svojim ulogama

Evo šta su sve poznati glumci i glumice morali da nauče da bi bili uverljiviji u svojim ulogama

CityMagazine
23.04.2022. 3 min Film/TV

Često se dešava da filmski glumci i glumice moraju za kratko vreme da nauče neku veštinu koju izvode likovi koje tumače, a ponekad i da budu veoma dobri u njoj. Dubleri im mogu pomoći samo donekle, zbog čega je važno i da same nauče da rade traženu stvar zarad uloge.

Mnogi od njih na ovo gledaju kao izazov, a na kraju čitavog procesa, osećaju ponos što su postali znalci u još jednoj aktivnosti, koju uopšte nisu praktikovali do tada. Napomenućemo u narednim redovima neke primere ovog fenomena iz Holivuda.

Kijanu Rivs je naučio da surfuje za potrebe filma Point Break

Glavni likovi akcionog filma Point Break su surferi, zbog čega su glumci koji ih tumače morali da nauče da „jašu“ talase kao da se već godinama bave ovim sportom. Jedan od njih je bio i Kijanu Rivs.

Njegov instruktor Denis Džarvis izjavio je da tada mladi glumac sigurno nikada nije stao na dasku, ali da je relativno brzo naučio da surfuje. Rivs je toliko zavoleo ovaj sport na vodi, da je nastavio da se njime aktivno bavi i nakon završetka snimanja filma.

Natali Portman je vredno igrala balet pre nego što se pojavila na setu filma Black Swan

Natali Portman je išla u baletsku školu kao dete, ali kad je došlo vreme da igra u filmu Black Swan, ona je shvatila da je zaboravila dosta toga u vezi ove plesne veštine.

Kako bi se dovoljno izveštila da bi bila ubedljiva u svojoj ulozi balerine, američka glumica je svakodnevno išla na časove baleta u trajanju od čak 5 sati. Njen trud se veoma isplatio, jer je film bio veoma uspešan, a Portmanovoj je doneo i Oskara.

Maheršala Ali je savladao osnove sviranja klavira zarad uloge u filmu Green Book

Budući da je Green Book film o pijanisti i kompozitoru Donu Širliju, uvek je bio plan da glumac koji ga bude igrao nauči da svira klavir, ako već ne zna.

Maheršala Ali, koji je izabran za ovu ulogu, bio je prema navodima njegovog instruktora veoma posvećen učenju sviranja ovog instrumenta. Plan je bio da njihovi časovi traju 1 sat, međutim, popularni holivudski glumac insistirao je da traju bar 3 sata.

Tom Kruz je išao na časove letenja samo zbog jedne scene u filmu Mission Impossible: Fallout

Tom Kruz se ponosi time što retko koristi usluge kaskadera, već se trudi da sam izvodi sve vratolomije u akcionim filmovima u kojima igra. On takođe ima običaj da za potrebe svakog filma iz serijala Mission Impossible proširi svoj arsenal veština.

https://www.youtube.com/watch?v=VCu8tcwzA74&ab_channel=MovieTheater

Kada je šesti deo ove filmske sage došao na red, Kruz je odlučio da nauči da pilotira helikopterom. On je za kratko vreme sakupio 2.000 sati letenja, što mu je omogućilo da u jednoj sceni filma Mission Impossible: Fallout zaista vozi ovu letelicu.

Riz Ahmed je naučio znakovni jezik zarad role u filmu Sound of Metal

Riz Ahmedov lik u filmu Sound of Metal postepeno gubi svoj sluh, zbog čega je prinuđen da nauči znakovni jezik za gluve osobe. Isto je uradio i sam engleski glumac, iz poštovanja prema delu populacije koji slabo ili uopšte ne čuje.

Ahmed je kasnije priznao da su mu njegov učitelj znakovnog jezika i gluve osobe s kojim ga je vežbao značajno pomogli da shvati pravi smisao ljudske komunikacije, i da danas mnogo bolje sluša svoje sagovornike nego što je to činio pre učenja ove veštine.

Izvor: Bright Side
Izvori slika iz naslovnog kolaža: Universal Pictures, Paramount Pictures, Fox Searchlight Pictures

Oznake:

holivudske zvezdepoznate glumicepoznati glumcizanimljivosti o filmovima

Podeli

Zaprati Autor

CityMagazine

Ostali članci

Drama „Pluća“ sa Suzanom Lukić i Goranom Jevtićem premijerno u Madlenianumu
Prethodni

Drama „Pluća“ sa Suzanom Lukić i Goranom Jevtićem premijerno u Madlenianumu

Ako ste uživali u „Betmenu“, dopašće vam se i ovi sjajni filmovi
Sledeći

Ako ste uživali u „Betmenu“, dopašće vam se i ovi sjajni filmovi

Sledeći
Ako ste uživali u „Betmenu“, dopašće vam se i ovi sjajni filmovi
23.04.2022.

Ako ste uživali u „Betmenu“, dopašće vam se i ovi sjajni filmovi

Prethodni
22.04.2022.

Drama „Pluća“ sa Suzanom Lukić i Goranom Jevtićem premijerno u Madlenianumu

Drama „Pluća“ sa Suzanom Lukić i Goranom Jevtićem premijerno u Madlenianumu

Trenutno nema komentara! Budite prvi

    Ostavite odgovor Odustani od odgovora

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Najnovije

    serija
    Ovo je trenutno najpopularnija serija na svetu i mi smo je gledali: Publika je ili potpuno oduševljena ili skroz zgrožena
    CityMagazine
    Crna svadba
    Pogledali smo drugu sezonu serije “Crna svadba” i dobili smo sve, sem onoga što smo želeli
    CityMagazine
    Euphoria
    Euphoria ima novi trejler, pogledali su ga milioni i svi pičaju o Sidni Svini
    CityMagazine
    Lara Kroft
    Objavljena prva fotka Sofi Tarner u ulozi Lare Kroft, pa vi prosudite
    CityMagazine
    kc grad
    Oni su najbolje čuvana tajna beogradske muzičke scene: Njihovi nastupi su najzabavnije iskustvo, jer nećete verovati svojim očima i ušima
    CityMagazine

    PopKultura

    • Pozorište
    • Muzika
    • Knjige/Stripovi
    • Intervjui
    • Fotografija
    • Film/TV
    • Art

    Moda i lepota

    • Trend
    • Moda
    • Lepota
    • Dom i dizajn

    Scena

    • Zabava
    • Poznati
    • Flešbek
    • Društvene Mreže
    • Aktuelno

    Gastro

    • Restorani
    • Recepti
    • Kafići
    • Gourmet
    • Lifestyle
    • Zdravlje
    • Sex
    • Putovanja
    • Automobili

    Vodič

    • Tribine
    • Stand-up
    • Sport
    • Sajmovi
    • Predstave
    • Pozorište
    • Konferencije
    • Koncerti
    • Književne večeri
    • Izložbe
    • Humanitarni događaj
    • Festivali
    • Clubbing
    • Bioskop
    • Kontakti
    • Uslovi korišćenja
    • Pravila privatnosti
    • Kolačići

    Pratite City

    Youtube Facebook Twitter Instagram

    Prijavi se na newsletter

    Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

    Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

    ✖