Ko će od ovih izvođača u Konstraktine cipele: Najzanimljivije domaće pesme koje se takmiče za Evroviziju
Konačno su se pojavile pesme koje će se naći u izboru za našeg predstavnika za pesmu Evrovizije. Favoriti očigledno već postoje, barem kad vidimo broj pregleda određenih pesama na jutjubu.
U ovih 32 predstavljenih izvođača, koje sve možete poslušati na ovom linku, možemo naći raznovrsnu, ali na neki način i standardnu ponudu.
Tu je gomila muzičara koji su tu da nas uspavaju, koji se možda pojavljuju i po prvi put a možda im je 10. učešće na ovom takmičenju, toliko su upečatljivi. Tu su naravno i razni tiktokeri, jutjuberi, Pinkove i Grandove zvezdice, i naravno Frajle.
Konstraktin uspeh od prošle godine je možda dokaz da svež i originalan pristup stvarima može da dovede do uspeha. A možda je i samo sve bio glič u Matriks, jer neke od ovih pesama ne zvuče kao da su nastale u 21. veku.
Pomenućemo neke od pesama koje su nam se dopale i mislimo da vrede, ali i neke koje za ovih par sati koliko su online imaju najviše pregleda, pa pretpostavljamo da će figurirati kao bitne u narednom periodu.
Firma koja nas je već zastupala na Evrovizije je Hurricane. Kažemo firma, s obzirom da su ovo tri nove devojke sa kojima je potpisan ugovor. Posle čoko moko asta la vista brzalica, sad imamo i zumi zimi zami, kao “bullshit lyrics” koji će ostati u ušima posle nekoliko slušanja.
Jedno od najzanimljivijih imena na domaćoj alternativnoj sceni prošle godine je svakako Džipsii, sa sjanim albumom Zapisi iz podzemlja. Ovde ga vidimo u nešto bržem i plesnijem izdanju. Možda pesma nije na prvu loptu, ali dajte joj šansu i ovaj dečko će vam postati veliki favorit.
Nemamo jednu, nego ček dve varijante Olivije Rodrigo, sporiju i bržu. Pritom, dve mlade umetnice koje se i zovu slično, da ne kažemo isto. Dok je Nađa više u varjanti velikog hita “Driver liscence”, Nadia je nešto brža sa modernijim gitarama. U svakom slučaju podrška jer obe pesme su sveže i moderne i prate trendove svetske pop muzike.
Ako vam se dopao Džipsi, probajte i Luke Blacka, u pesmi koja ima zanimljiv spoj dva jezika. Ustvari, tehnički pesma je na engleskom, dok se ime pesme na srpskom ponavlja kao neka mantra. Pored modernog ritma provlači se i zanimljva orijentalna melodija.
Primetan je nedostatak onih velikih zvezda na ovom spisku, ali i onih šire prepoznatljih izvođača (čitaj, onih koji pevaju i drljaju svoje već 10, 15, 20 godina iako vam nije baš jasno ko to sliuša). Tu se negde pojavljuje i Tijana Dapčević, sa krajnje, što bi mladi rekli krindži tekstom (slušamo ziku i blejimo kod kuće). Ipak, fin fanki ritam i melodija vas odvoji od teksta, pa možete da zađuskate.
Ne znamo ko je Princ, i odakle je nikao ovaj njegov “Cvet sa istoka”, kao i da li ovakav fazon etna koji se meša sa tim nekim bržim ritmovima i dalje pali za Evroviziju, ali ima dosta pregleda i komentara u kojima se pominje kao favorit, pa i njega da pomenemo.
U kategoriji “auu, ko ovoga iskopa” Filip Žamher peva svojim prepoznatljivim hard rok vokalom preko nekog 80s sinta, i deluje kao saundtrek za GTA kad bi se radnja ove igrice dešavala u Lapovu.
Za kraj, devojka koja je imala veliki hit i prošle godine (Origami) je Angelina. Ima pristojnu popularnost i fanove, ali je i izgubila sve šanse tada, svojim realtivno lošijim nastupom. Ova godine ima popravni, a i po količini pregleda deluje da će biti među favoritima.
Ipak, ovo je samo prevremeno komentarisanje svega. U narednih mesec dana sigurno će neke druge pesme zaživeti više, neke manje, a ko zna možda će i na samom nastupu, kad vidimo izvođača na bini, sve biti drugačije.