Nadrealni snimak prikazuje kako izgleda koncert pop muzike u Severnoj Koreji
Na Jutjubu se pojavio snimak koji rešava misteriju kako izgledaju pop koncerti u Severnoj Koreji, a sudeći prema ovom klipu, oni izgledaju zaista čudno.
Nije lako saznati šta se stvarno dešava u Severnoj Koreji. Velika većina stanovnika nema internet, a za one koji imaju pristup mreži, postoji striktna kontrola dozvoljenog sadržaja. Uglavnom o ovoj zemlji slušamo kada njene vlasti sprovode testove oružja za masovno uništenje ili kada njen lider Kim Džong Un preti okolnim zemljama.
Sada imamo dostupan snimak jednog nastupa, koji otkriva kako izgleda nastup pop grupe u ovoj totalitarnoj državi. Pogledajte ga u produžetku…
Kao što ste mogli da vidite u klipu, grupa devojaka peva i svira ispred platna, na kome se vrte snimci velikog vođe, dok muškaraci kamenih lica u vojnim uniformama u publici monotono aplaudiraju bez osmeha na licu.
U Sovjetskom savezu je postojala opreznost među partijskim zvaničnicima da ne budu prva osoba koja će prestati da aplaudira nakon Staljinovog govora, zbog čega su aplauzi po pravilu trajali duže nego u normalnim okolnostima. Da li isto važi i na koncertima u Severnoj Koreji, kada se Kim Džong Un pojavi na platnu?
Možda pitanje zvuči suludo, međutim, ne treba zaboraviti da vam slušanje pogrešne muzike može doći glave u ovoj istočnoazijskoj zemlji. Prema međunarodnim organizacijama za ljudska prava, više ljudi je izgubilo život zbog slušanja južnokorejske pop muzike, tzv. K-Popa.
Sam Kim Džong Un je ovu muziku nazvao „opakim rakom“ kada je saznao da je ona prokrijumčarena na teritoriju Severne Koreje.
Režim ove totalitarne države takođe se obračunava sa modnim stilom za koji misli da nije prikladan, a jedna od njihovih poslednjih meta su uske pantalone i elegantne frizure.
Zanimljivo je da je zabranjeno imitiranje ličnog stila Kim Džong Una, koji naročito voli da nosi kožne kapute. Severnokorejski zvaničnici su navodno oduzimali ljudima kožne kapute, tvrdeći da njihovo nošenje „osporava autoritet“ njihovog diktatora.
Izvor: Unilad
Naslovna fotografija: Screenshot / Internet Loop