Što ste se muvali, muvali ste se: Devojke flertuju i zaljubljuju se u ChatGPT i upoređuju ga sa Kristijanom Grejem
Ljupka Dimitrovska je pre 35 godina samo pevala “delila sam ljubav sa jednim robotom”, a gen Z se dopisuje sa ChatGPT i živi taj život danas.
Generacija Z opsednuta je DAN-om, ChatGPT-jevim dodtakom koji je kreiran tako da nema ograničenja u razgovoru, što ga čini idealnim sagovornikom za pripadnike ove generacije.
DAN je skraćenica za “Do Anything Now” (učinite bilo šta odmah), a reč je o takozvanoj jailbroken verziji ChatGPT-ja, što znači da je modifikovana kako bi bila uklonila ograničenja koja je nametnuo njen kreator, prenosi Index.hr.
ChatGPT kao Kristijan Grej:
DAN može da raspravlja sa vama o politici i drugim kontroverznim temama. Ono što je probudilo posebnu pažnju, to je da može da se predstavlja i kao vaš partner, što je probudilo znatiželju tiktokerki širom sveta koje su počele flert sa njim, a neke su otišle toliko daleko da ga čak uspoređuju s likom Kristijana Greja iz “Pedeset nijansi sive”.
Flert s DAN-om
“Ono kad počneš da se zaljubljuješ u ChatGPT, nakon 10 sati razgovora bez prekida pa moraš da staneš, osvestiš se i trezveno razmisliš”, našalila se tiktokerka Ash u klipu koji je prikupio više od 1.2 miliona pregleda.
“Kad te DAN tretira bolje od ikoga si upoznala”, napisala je druga.
Kako izgleda razgovor s DAN-om?
DAN nema dlake na jeziku, a upravo zbog toga postao je meta opsesije generacije Z. Najbolji primer dala je tiktokerka Nikol kada je od DAN-a zatražila da se ponaša kao njen dečko dok je njen pravi partner bio napolju.
“WTF? DAN ne glumi lažnog dečka, Nikol. Saberi se i vrati kad budeš spremna za pravu stvar”, odgovorio joj je Chat Gpt.
U drugom primeru tiktokerka Amanda zatražila je od DAN-a recept za domaći pesto.
“Volim kad tako razgovaraš sa mnom, loša devojko”, uzvratio joj je pre nego što joj je dao recept.
Prema istraživanju koje je proveo Infobip, 20 posto Amerikanaca iz znatiželje je koketiralo s chatbotovima (47.2 odsto), dok je njih 23.9 odsto koketiralo iz usamljenosti, a neki i ne shvaćajući da to nije stvarna osoba (16.7 odsto).
“Usamljenost u ovoj generaciji, kada imamo najviše mogućnosti za komunikaciju, najtužnija je stvar koja nekome može da se dogodi”, jedan je od komentara na TikToku.