Plivanje za časni krst u Bugarskoj: Otkrili smo pravo blago, izgleda da svako selo ima svoj urnebesan klip
Sredina januara je već godinama unazad rezervisana za plivanje za časni krst tj snimke ovog „sporta“ i to iz Bugarske.
Kultni klip od pre neku godinu, koji je više puta nestajao i pojavljivao se sa interneta, u kom nekolicina Bugara pliva (trči, puzi) u fontani za krstom, da bi se posle i koškali i tukli je omiljena stvar ljudi sa neta. Iako se dugo smatralo da je ovaj klip jedinstven, razvitkom interenta smo shvatili da svaki zaseok Bugarske ima svoju tradiciju koja je sve čudnija i čudnija.
Pisali smo već o tome da može čak i dvorištu crkve da se raširi bazen i zapliva, ali to je samo početak. Jedan Tviter nalog iz Bugarske je rešio da ovih nekoliko dana do Bogojavljanja iskoristi i da podigne hajp dok ne stignu novi snimci.
Plivanje za časni krst u Bugarskoj
Pa smo se prisetili da su postajale situacije u kojima bi se krst izgubio u mulju i blatu pa su momci morali da ga potraže.
🇧🇬 Brave Bulgarian men embracing tradition with a fearless dip in the mud puddle! 💪 pic.twitter.com/vbOkPQGp2J
— една българка (@transbulgaria) January 6, 2024
Bizarna situacija u kojoj postoji samo jedan učesnik i čeka svoj krst u plićaku dok pop ga baca sa mosta.
The intense competition in Bulgaria to catch the cross during the Epiphany celebrations. A symbol of devotion and tradition, the pursuit is nothing short of a serious endeavor. 🇧🇬🕊️ pic.twitter.com/YOh9rP9yez
— една българка (@transbulgaria) January 7, 2024
I na kraju se vraćamo u bazen. Ovde imamo jednog junaka koji je morao da odpliva krug u bazenu, i izroni krst.
🏊♂️ Brave heart alert! A determined Bulgarian embarks on a challenging Epiphany mission in the pool, diving deep in search of the cross. 💪🇧🇬 Admirable courage and dedication to tradition! 🙏🤿 pic.twitter.com/s7niJ8y2on
— една българка (@transbulgaria) January 7, 2024
Pored oduševljenja ovim sjajnim klipovima, glavno pitanje koje se uglavnom potavlja je zašto se ovo radi u ovim „ograničenim“ sitaucijama. Najracionalniji odgovori su da su dublje reke i jezera rezervisane za neke druge, ozbiljnije organizacije, dok su ove „smešnije“ odrađene pod parolom – „daj šta daš“.