U šetnji je i „ekonomski tigar“: Krenuo je ka Novom Sadu sa Mašom, studentkinjom Ekonomskog fakulteta
Studenti beogradskih fakulteta u blokadi od četvrtka ujutru pešače od Beograda do Novog Sada, s ciljem da podrže novosadske kolege u blokiranju sva tri mosta u tom gradu, povodom tri meseca od tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu i pogibije 15 osoba.
U četvrtak uveče su stigli u Inđiju, gde su prespavali na fudbalskom stadionu, a put su ujutro nastavili. Prvu pauzu su napravili u Maradiku, gde im je organizovan i doček, a potom i u Čortanovcima.
Tokom puta studenti su nailazili na razne transparente podrške, hranu, čoveka koji čuva ovce, deku koji ih je pozdravio iz dvorišta… A među svim tim scena, istakla se jedna studentkinja.
Kako piše na mrežama, Maša, studentkinja Ekonomskog fakulteta na leđima nosi igračku tigra, koji simbolizuje „ekonomskog tigra“.
Студенткиња Маша на путу ка Новом Саду носи и економског тигра хахахахахаах pic.twitter.com/tsKpqgBTwl
— Немања Радуловић (@NRad17) January 31, 2025
„Ekonomski tigar – standardno preko grbače mladih ljudi. Još malo“, „Tako je deco! U vašim rukama je ekonomski, oporavak Srbije“, „Inteligentni, kulturni, odmereni, pravo u metu- mangupski i mladalački. Obožavam ovu prelepu decu“, „Svaka čast za ideju“, „Deco, vi ste genijalci“, „Bravo za Mašu“…
Šta uopšte znači sintagma ekonomski tigar?
„Ovaj pojam se odnosi na zemlje koje u periodu od nekoliko decenija ostvaruju stope rasta koje su među najvišima u svetu. Drugim rečima, neka zemlja ne može da dobije status ekonomskog tigra na osnovu rezultata koje je ostvarila u dve, tri ili četiri godine. Ekonomski tigrovi su one zemlje koje su sa niskog nivoa došle do najvišeg nivoa razvijenosti, poput dalekoistočnih zemalja ili, recimo, Irske, koja je pre nekoliko decenija bila jedna od najnerazvijenih zemalja u EU, a sada je u vrhu po razvijenosti.
Srbija, dakle, ne ispunjava taj uslov jer naš rast, u odnosu na rast Centralne i Istočne Evrope ili u odnosu na rast svih zemalja u svetu poslednjijh 10-20 godina nije spektakularan, objašnjava za Istinomer profesor Ekonomskog fakulteta, Milojko Arsić, a prenosi danas.rs.
Nema komentara! Budite prvi.