Da li znate gde se nalazi beogradski Bermudski trougao: Ko u njega uđe na dve noge, izađe na četiri
Makedonska ulica nekada je bila poznatija pod imenom beogradski Bermudski trougao. Legenda kaže da je ime nastalo jer su mnogi u njega zalutali i danima nisu uspevali da pronađu izlaz. Trougao su činile kafane „Pod lipom“, „Šumatovac“ i „Grmeč“.
Postojala je zvanična inicijativa da se taj deo grada nazove Novinarski trg, dok je nezvanično taj potez dobio ime Bermudski trougao. Kao što su se u tom nikad istraženom delu Atlanskog okeana dešavale mnogobrojne nesreće, smatra se da je trougao u Makedonskoj ulici bio tragičniji od svog imenjaka. Onaj ko uđe u njega teško je izlazio, barem ne trezan.
Čuveni beogradski trougao u kome su se, za razliku od onog pravog, gubili samo dani i noći uz po koju čašicu (pre)više, nalazio se između kafana „Šumatovac“, „Pod lipom“ i „Grmeč“.
Kako se ovaj trougao ukrštao sa onim novinarskim – između redakcija „Politike“, „Borbe“ i „Radio Beograda“- najčešći gosti bili su upravo novinari, ali i glumačke i muzičke zvezde.
Bora Đorđević i Riblja čorba koja je nastala u „Šumatovcu“, Dragan Nikolić, članovi bendova „Idoli“, „Šarlo akrobata“ i „Električni orgazam“, muzičar Vladimir Janković-Džet… Tu u tom beogradskom „Bermudskom trouglu“ odmarali su, a neretko i pisali Momo Kapor, Vasko Ivanović i Marko Nikolić, Raša Popov, Petar Lazić, Gale Janković, Dušan Prelević, novinari Bogdan Tirnanić, Stevan Šević, Aleksandar Lukić, Milja Milosavljević.
Sve su to samo neki od velikana koji su sedeli u ovim nekada kultnim kafanama na trgu, koji je danas poznat i kao novinarski trg. Na tom trgu se nalazi spomenik Moši Pijadi, poznatom novinaru, slikaru, likovnom kritičaru i revolucionaru.