Loading Vodič

« Nazad na vodič

Yellowjackets // BitefArtCafe // 27.05

27.05. @ 20:00 - 23:30

Yellowjackets
foto: Musicology sessions

Musicology Sessions koncertni serijal sa ponosom najavljuje dugo očekivani koncert džez fjužn benda – Yellowjackets, 27. maja 2025. u klubu BitefArtCafe.

Yellowjackets je stekao priznanje i slavu kombinovanjem uglađenog fanka i R&B gruva sa ritmičnim bop džezom i fuzijom raznih žanrova. U karijeri dugoj impresivne 43 godine, ovaj bend je snimio 25 albuma, rasprodao nebrojeno koncerata i uživao svetska priznanja i komercijalni uspeh. Nominovani su za Gremi nagradu čak 16 puta, a 2 puta su nagrađeni, u kategorijama Best Jazz Fusion Performance i Best R&B Instrumental Performance.

Yellowjackets je formiran u kasnim 1970-im, a prvi album su snimili 1980. godine. Današnju postavu čine: Russell Ferrante (klavijature), Bob Mintzer (duvački instrumenti), Will Kennedy (bubnjevi) i Dane Alderson (bas). Tokom godina bend je prošao mnoge promene u postavi, ali nikad nije poklekao pred izazovima i pritiscima koji su se pojavljivali usled tih brojnih promena.
Njihovo 30. studijsko izdanje, Parallel Motion iz 2023. nominovano je za Gremi u kategoriji najboljeg instrumentalnog džez albuma. Ovaj album sadrži 9 novih originalnih kompozicija i gostujućeg vokala Jean Bailor. Iako su aktivni nekoliko decenija, Yellowjackets su dokazali da se neprestano reinventiraju kroz uzvišenu instrumentaciju u svom prepoznatljivom elektro-akustičnom zvučnom pejzažu.

“Naš bend nije jedan od onih koji vole da stagniraju, stoje u mestu“, rekao je Bob Mintzer. „Yellowjackets su majstori reinventiranja. Nas četvorica smo najfleksibilniji muzičari sa kojima sam sarađivao. Bilo koji stil i situacija – mi to možemo“.

Musicology Sessions, u partnerstvu sa Lenovo Srbija, i ove sezone pruža priliku autorskim bendovima različitih žanrovih afiniteta da predstave svoj rad. U okviru “Musicology Showcase By Lenovo” projekta, na koncertu benda Yellowjackets, kao predgrupa predstaviće se i bend Baš Baš.

„Bend Ane Štajdohar bez Ane Štajdohar”, ili skraćeno BAŠ BAŠ, je bend koji znate kao in house bend u emisiji „Veče sa Ivanom Ivanovićem” i „4 i po’ muškarca”. Bend postoji već 15 godina.

Pored očiglednog, bavi se i autorskim radom. Muzika koju stvaraju je jazz, fusion i funk. U pripremi su 3 autorska albuma muzike koju su najvećim delom komponovali saksofonista Nikola Demonja i klavirista Srđan Tanasković, ali mnoge numere potpisuju i svi zajedno jer su nastale iz procesa zajedničkog sviranja. Bend je u sastavu: Nikola Demonja – tenor i sopran saksofoni, Srđan Tanasković – klavir, Luka Puletić – gitara, Dejan Antović – bas i Mladen Dragović – bubanj.

Višedecenijsko muzičko nasleđe, virtuozni sastav i mešavina raznih žanrova učinila je grupu Yellowjackets majstorima muzičkog zanata čiji se nastup ne sme propustiti.

Link za ulaznice: https://tickets.rs/event/yellowjackets_16780



Informacije

Datum:
27.05.
Vreme:
20:00 - 23:30
Event Category:
Web stranica:
https://www.facebook.com/events/313936541814865

Lokacija

BitefArtCafe
Mitropolita Petra 8
Beograd, Srbija
+ Google Map

Pratite City

Prijavi se na newsletter

Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.