“Dajte vode i šećera”: Svi pričaju o reakciji Duške Vučinić nakon prolaska Srbije u finale Evrovizije
Srbija je obezbedila plasman u veliko finale Evrovizije 2026. godine, i to zahvaljujući energičnom i ubedljivom nastupu grupe „Lavina“, koja je svojim scenskim performansom podigla atmosferu i u dvorani i pred ekranima.
I dok se rezultat slavio širom zemlje, jedan drugi momenat gotovo je zasenio i sam prolazak dalje – reakcija Duške Vučinić.
Dugogodišnja komentatorka i jedno od zaštitnih lica Evrovizije ponovo je pokazala zašto je publika godinama prati sa posebnom pažnjom.
U trenutku kada je saopšteno da Srbija ide u finale, Duška nije uspela da ostane profesionalno hladna, već je potpuno spontano reagovala, a ta emocija se u sekundi prenela i na gledaoce ispred malih ekrana.
“O majko moja, hvala ti vo imja oca i sina da i ovo se desilo… živa nisam bila. Top, Srbija je u finalu”. izgovorila je u naletu olakšanja i euforije, a upravo taj iskreni trenutak ubrzo je postao viralan na društvenim mrežama.
Sve u svemu, Srbija ima razlog za slavlje, ali i Evrovizija još jedan viralni trenutak koji će se dugo prepričavati – i to zahvaljujući kombinaciji dobrog plasmana, velike emocije i Duškine nefiltrirane iskrenosti.

Toliko dobro vodi Evroviziiju da većina Srba gleda prenos preko HRT-a.
Drug, ti mora da si se marsa pao pa lupetas bas….
Pa šta, neka gleda
Da , kao i prethodni komentar , radije gledamo hrt tv bas zbog njenih glupih komentara!!
Najodvratnija voditeljka, sa najodvratnijim komentarima. Toliko je negativna, ni za koga nema da kaže lepu reĉ, samo daje najprizemnije kritike. Dno
Nije duhovito. Celo veče je prosipala otrov i zamerke na sve što vidi. Od sada gledam preko youtube kanala. Zbogom!
Duska Vucinic je zvucala smesno i pokazala je da nije dorasla da komentarise ovaj muzickog dogadjaja
Mučenje je slušati njeno prenemaganje i glumatanje…prenos uvek gledam live na YouTube
Zbog neprofesionalnih i hejterskih izjava Duške sam se na pola evrovizije prebacio na Youtube.
Bravo za svaku drzavu je je nasla neke njene nebuloze, gluposti neznam vesc sta. Tanka je nema kucno vaspitanje. Njeno je da prevodi i nista vise ali ona ni to ne zna
Budalaština.
Ova zena je zlobna, bahata i neprofesionalna. Zasto je RTS forsira da komentarise kada to jako lose radi? Zlobni komentari za skoro svakog izvodjaca. Ne moze da sakrije svoju zlobu. Ako na RTS menjaju voditelje i ovu gospodju treba da zamene nekim ko zna svoj posao i prijatan je za slusanje bez zlobnih i cinicnih komentara.
Nije Duska zlobna, ona pokusava da bude duhovita, jer je gledala prenos na BBC-u. Nije ni blizu inteligentna, ali taj tupav humor prija vecini ljudi kojima se obraca, ljudi koji gledaju RTS.