Klima u automobilu ne hladi kao nekad? Možda svakog dana pravite jednu od ovih grešaka
Sa porastom temperatura, klima uređaj u automobilu postaje neizostavan deo svake vožnje. Međutim, brojni vozači nesvesno usvajaju navike koje ne dovode odmah do kvara, ali mogu da oslabe učinak rashlađivanja, povećaju opterećenje sistema i utiču na dugovečnost pojedinih delova vozila.
Mnogi sistemi klimatizacije pate od lošeg održavanja, pa je kod nekih marki automobila potrebno zameniti filter klima uređaja nakon 15.000 kilometara. Ovo će učiniti da klima uređaj radi efikasnije, a takođe ćete sprečiti širenje buđi i bakterija.
Bolje je da otvorite vrata i prozore prilikom ulaska u automobil pre uključivanja klima uređaja. Ovaj jednostavan postupak može značajno smanjiti temperaturu. Kada se automobil provetri, možete ući, zatvoriti vrata i prozore i uključiti klima uređaj, piše Revija HAK.
Da bi se postigla ravnomerna raspodela protoka vazduha, otvori za ventilaciju treba da budu usmereni nagore, a ne ka licima putnika. Još je bolje uključiti otvore za ventilaciju koji se protežu duž vetrobranskog stakla. Ovaj jednostavan postupak poboljšava kvalitet protoka vazduha kroz unutrašnjost automobila (toplota se podiže).
Odmah nakon ulaska u automobil može biti korisno uključiti recirkulaciju unutrašnjosti na nekoliko minuta jer će to još brže ohladiti unutrašnjost. Nakon nekoliko minuta, uključite dovod spoljašnjeg vazduha. Ovo će omogućiti sistemu da ravnomernije i efikasnije rasporedi protok vazduha, prenosi n1info.rs.
U nekim područjima, čak i leti, ujutru može biti prilično hladno. Međutim, često je dobra ideja odmah uključiti klima uređaj. Ovo sprečava zamagljivanje prozora kada spoljašnja temperatura počne blago da raste.

Trenutno nema komentara! Budite prvi