Postao beskućnik da bi pokazao da je moguće za godinu dana zaraditi milion: Evo dokle je stigao
Majk Blek je krenuo u ambiciozan projekat: da od nule zaradi milion dolara za godinu dana. Prodao je kuću, auto i dao otkaz, spreman da rizikuje sve kako bi dokazao da je moguće početi iz početka i uspešno se izboriti sa svim preprekama.
Njegov izazov trajao je deset meseci i uključivao je život na ulici. „Bilo je dana kada mi je čak i osnovna voda ili mesto za spavanje bila uskraćena“, ispričao je Blek, a prenosi nova.rs.
Prekretnica je nastupila kada mu je nepoznata osoba ponudila da prespava u kombiju. Nakon toga počeo je da zarađuje prodajom nameštaja preko interneta. Prvih 300 dolara uložio je u kupovinu računara, ubrzo iznajmio poslovni prostor i stan, a zatim pokrenuo sopstveni brend kafe i radio kao menadžer društvenih mreža.
Iako cilj od milion dolara nije dostigao – zaradio je 64.000 dolara.
Blek je svestan koliko je daleko stigao.
„Pre samo tri meseca bio sam beskućnik, a danas imam posao, svoj brend i razgovaram sa velikim tehnološkim kompanijama“, rekao je on.
Eksperiment je prekinut zbog narušenog zdravlja i bolesti njegovog oca.
Blek boluje od dve autoimune bolesti koje izazivaju hronični umor i bolove u zglobovima, a kada je saznao da njegov otac boluje od raka debelog creva, odlučio je da zdravlje i porodicu stavi na prvo mesto.
„Zdravlje i porodica su važniji od svakog izazova i zato sam odlučio da sve okončam“, poručio je.
Projekat, nazvan „Izazov povratka od milion dolara“, na kraju je poslao drugačiju poruku od one sa kojom je započet: novac i slava nisu najvažniji. Zahvalnost, briga o porodici i zdravlje zapravo su najvredniji „uspeh“ koji možemo postići.

ha,ha,ha