Kako se negovala princeza Margaret?
Britanska kraljevska porodica specifična je po tome što su njeni članovi oduvek imali različite navike, koje su usklađivali sa vremenom i titulom koja im je namenjena. Kejt Midlton, na primer, veliki je ljubitelj sporta, pre svega atletike i tenisa, dok je nekadašnja vojvotkinja od Saseksa Megan Markl, usmerena na jogu, meditaciju i reiki.
Naravno, nekada je bilo drugačije, pa je tako kraljica Elizabeta II pažnju uvek posvećivala nezi ruku, u čemu su joj pomagale, ne samo kreme, već i kombinacija 4 koktela na dan. Sa druge strane, njena sestra Margaret bila je vizionar, i prednost je davala laganom tempu, i sveukupno gledano luksuznijem životu. Upravo zato nam je bilo zanimljivo da otkrijemo koje sve trikove je primenjivala za negovan izgled.
Ova dama preminula je 2002. godine, ali dok je bila živa često je umela da se pohvali da joj dan započinje u podne, što ne bismo rekli s obzirom na to da je bila buntovne i nervozne prirode. Imala je običaj da se probudi u 9, doručkuje u krevetu, dok bi u pozadini išao radio program, a na podu je čekale složene novine.
Čitala bi o aktuelnim dešavanjima uz poneku cigaretu, sve dok je služavka, oko 11 časova, ne bi pozvala da pređe u toplu kadu. U kupatilu bi se zadržala okvirno sat vremena, a zatim bi usledilo nameštanje frizure i šminkanje, što je bio njen zadatak. Kada je reč o odeći, bila je jako probirljiva, i sve što obuče odmah je odlagala za pranje.
Ipak, izdvajamo jednu naviku koja je ekstravagantna za naše poimanje dana, a to je čaša votke oko podneva. Ovaj nezaobilazni užitak bio je uvertira za ručak sa sestrom, koji se sastojao od 4 jela servirana na srebrnim tanjirima, a uz to su mogle da se počaste voćem, čašom vina, ali i sirevima različitog porekla.
Mnogi smatraju da je princeza Margaret zbog svega što ste mogli pročitati bila zaista jedinstvena u svojoj porodici, a pristup ovim detaljima omogućio nam je Krejg Braun u svom delu Maʼam Darling. Jedan korisnik Tvitera podelio je deo njene rutine sa ovih stranica, i ta objava je postala viralna.
Izvor: Harperʼs BAZAAR España
Naslovna fotografija: Mara Vivat Getty images
Ako neko želi da pogleda dobar fima na ovu temu, a i da bi imao sa čime da poredi, preporuka je Warrior iz 2011. sa Tomom Hardijem i Džoelom Edgertonom u glavnim ulogama.
A šta su to “šabanski klubovi”?
Al ga NAGRDI…čoče..
Pa ti sigurno imas: 3 Medjeda, par palmi i vise oskara… I nobelovu nagaradu za ‘kritiku’…
A da ti si zensko.. ( jesi li bila ikad Na box ,kik box, MMA?
Čisti zbog politicke korektnosti..
Akciono – šabanski srpski žanr! Svaka čast za klasifikaciju! Samo bih zamolila da uvek u tekstovima navedete da su ovi i ovakvi ‘filmovi’ podržani od strane Filmskog centra Srbije koji je glavni krivac za očajno stanje i još očajnije filmove u srpskoj kinematografiji. I tako decenijama unazad…
Nisam gledao film pa ne mogu da ga komentarisem, ali mogu da komentarišem članak iz kog se jasno vidi da imate jako loše mišljenje o porodici Balašević i ne trudite se da to sakrijete, naprotiv.
Film je odvratan….nula.nula..nula..mozda je zanimljiv za decu do petog razreda…
Realno dobar komentar sa obiljem opisanih nedostataka…ako je reditelj iz Bugarske, Maja Berpvic glumi Rumunku a Balasevicka muslimanku nije ni cudo sto film lici na Kazahtanski dugometrazni film sniman mobilnim telefonom.