• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Type and hit Enter to search

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle

Revijama autorske mode završen prolećni Perwoll Fashion Week

CityMagazine
23.04.2019. 4 Mins Read Moda

ANA LJUBINKOVIĆ

Ana Ljubinković
Ana Ljubinković

Ana Ljubinković je kolekciju jesen/zima 2019/20, nazvala Drugde. Baveći se i dalje modernom elegancijom kroz eksperimentisanje, kolekcija je bogata detaljima, ručno ukrašena cirkonima i čipkom, korišćeni su luksuzni materijali različitih tekstura, dok krojevi naglašavaju nežnu žensku prirodu. Ali, Ana Ljubinković kreira garderobu koja je namenjena da se nosi u najobičnijim, svakodnevnim prilikama, nazivajući svoju modu urbanom visokom modom. Kolekcija je upotpunjena najnovijim modelima ABO cipela.

SONJA JOCIĆ

Povezani članci

Kim oskrnavila Merlinku, Balensijaga udarila na decu: 10 najvećih modnih momenata u 2022. godini

„Jovanka u boji“ – omaž revija na L’Oreal Fashion Week-u

Sonja Jocić
Sonja Jocić

Kolekcija Purification proleće/leto 2019 je istraživanje veze između tela i duha kroz dizajn tehniku koja ima za cilj da eliminiše negativne uticaje na samopouzdanje, dušu, podsvest i okruženje.

Projekat se sastoji od varijacije poluprozirnih svetloroze i crnih silueta i krojeva koji nemaju otpad tkanine, kao i venčanica i multifunkcionalnih odevnih komada, koji su usko povezani sa procesom izdvajanja, otvaranja, čišćenja duše, pružanjem samopouzdanja telu onoga ko ih nosi. Estetski oblici, tkanine i boje su inspirisani vodom, baletom i geometrijom jer su ovo jedni od najboljih načina dizajnerke za pozitivno gledanje na svakodnevni život. Materijali su uglavnom izrađeni od pamuka i svile.

MARTINI VESTO BY BOŠKO 

Martini Vesto by Boško
Martini Vesto by Boško

Kolekcijom Decadence Boško Jakovljević obeležava deceniju od kada se prvi put pojavio na Beogradskoj nedelji mode u svojstvu dizajnera za poznati domaći brend Martini Vesto. Njegova vizija za predstojeću modnu sezonu biće začinjena avangardnim krojevima i edgy tonovima. Prepoznatljiv po savršeno skrojenim kreacijama od visko kvalitetnih materijala, Boško stvara odeću sa komercijalnim karakterom. Vođen idejom da je moda odraz ličnog stava i stila, on je za sezonu proleće/leto kreirao bogatu kolekciju namenjenu muškarcima i ženama. Najnovija Boškova kolekcija odiše svežinom i buntovničkim duhom, a avangardni odevni predmeti namenjeni su onima koji odvažno ističu svoju individualnost, seksepil i autentičnost.

TIJANA ŽUNIĆ 

Tijana Žunić
Tijana Žunić

Tijana Žunić je modna dizajnerka iz Beograda sa dugogodišnjim iskustvom. Njene kreacije predstavljaju moderan osvrt na klasične krojeve i kreira za žene koje su hrabre i senzualne. Njena najnovija kolekcija Monochroma tu je da ostavi utisak. Svojim nenametljivim luksuzom i snagom minimalizma skreće pažnju na sebe što joj pojačava samopouzdanje. Sofisticirana jednostavnost i pročišćena forma glavni su joj atributi.

Ova kolekcija je jedinstvena po tome što obuhvata širok spektar boja i svaka boja je maksimalno naglašena. Sve modele odlikuje nosivost i udobnost, kvalitetni materijali i ženstvena forma.

VIKTORIJA DŽIMREVSKA

Viktorija Džimrevska
Viktorija Džimrevska

Inspiraciju za kolekciju Vibes proleće/leto pronašla je u svim oblicima umetnosti, u svojim grafikama, proleću, bojama, emocijama, u urbanim ženama, njihovoj snazi i vibracijama koje oseća dok stvara crtež ili grafiku. U spoju nespojivog, u jednostavnosti i različitosti. Jednostavnim krojevima sa neobičnim detaljima i printovima želi da da jedan novi moderni look celokupnoj kolekciji.

Kolekcija se sastoji od prolećnih mantila prsluka, dugih i kratkih pantalona, haljina, cipela i tašni, pročišćenih formi, providnih površina, upotpunjenih detaljima i printovima sa njenim logotipom koji čine svaki model autorskim.

Materijali su prirodni i veštački: pamuk, teksas, keper, til, skaj, plastika. Teksture su različite – mat, sjaj, print… U pogledu boja dominiraju bela i denim u raznim nijansama plave. Kolekciju je nazvala Vibes i želi da modele sa njenim potpisom nose devojke i žene koje svojom snagom ostavljaju pečat i individualnost.

ZEJAK

Zejak
Zejak

Radeći na kolekciji FW19, nastavio je ranije započeto istraživanje pravougaonih oblika i načina na koji se njima mogu zameniti zaobljene linije klasičnih krojnih delova, što je rezultiralo voluminoznim, drapiranim, čak i lepršavim savremenim odevnim predmetima sa naznakama uticaja tradicionalne japanske nošnje, ali i zapadnjačkog kostima flapper perioda.

Pridržavajući se svedene palete neutralnih tonova, poput crne, sive i bele, uobičajene za njegov minimalistički pristup dizajnu, ovog puta uvodi i boju senfa. Izborom materijala nastavlja suprotstavljanje tradicionalnog i modernog, pa se uz vunene mešavine u karo-dezenu, brokat i klasični crni žoržet nalaze spandeks i neopren.

DANICA SREĆKOVIĆ

Danica Srećković
Danica Srećković

Inspiraciju za kolekciju Inside out dizajnerka je pronašla u vojnim i policijskim uniformama, a detalje uniformi je provlačila u svakom odevnom predmetu.

Kreatorka smatra da patrijarhalno društvo na našim prostorima ženi nameće određenu dozu suzdržanosti, a različita očekivanja, u svakodnevnom životu je na određeni način limitiraju. Stoga ona novom kolekcijom prikazuje oslobođenu ženu, onu koja je u potpunom skladu sa svojom unutrašnjošću.

Hrabrost i prkos jesu glavne karakteristike ove kolekcije koja je većim delom izrađena od elegantnih i ženstvenih materijala, kao što su svila, čipka i saten. Sklop odabranih materijala i kroja ilustruje jednu atraktivnu žensku figuru, čime se ističe njena prava priroda.

Sa druge strane, primese vojne uniforme i kože u detaljima, govore o ostacima nametnute suzdržanosti, sa kojima se ona odvažno poigrava. Za izradu ove kolekcije, dizajnerka je koristila crnu, crvenu, maslinasto zelenu, plavu i braon boju.

Povezani članci

L’Oreal Fashion Week svečano zatvorila revija Vigor

Dan održive mode na 50. jubilarnoj Beogradskoj nedelji mode

Share Article

Follow Me Written By

CityMagazine

Ostali članci

Previous

Šta povezuje hip-hop senzacije Cardi B i Future-a?

Next

7 kofera za vaše porodično putovanje

Next
25.04.2019.

7 kofera za vaše porodično putovanje

Previews
22.04.2019.

Šta povezuje hip-hop senzacije Cardi B i Future-a?

Najnovije

Pesma našeg kandidata za odlazak na Evroviziju već postala hit u Hrvatskoj
CityMagazine
Vikend preporuke 3-5.2.
CityMagazine
Otkrivamo nova imena Arsenal festa 2023: Clutch, Dubioza kolektiv, Nemanja Radulović, Pendulum DJ set…
CityMagazine
Napravljena je muzička podloga za Skupštinu: Vučić i Slavnić su vokali, a metal fanovi mogu da budu zadovoljni
CityMagazine
Kako došlo, tako i otišlo: Netfliks izbrisao pravila za deljenje naloga
CityMagazine

PopKultura

  • Pozorište
  • Muzika
  • Knjige/Stripovi
  • Intervjui
  • Fotografija
  • Film/TV
  • Art

Moda i lepota

  • Trend
  • Moda
  • Lepota
  • Dom i dizajn

Scena

  • Zabava
  • Poznati
  • Flešbek
  • Društvene Mreže
  • Aktuelno

Gastro

  • Restorani
  • Recepti
  • Kafići
  • Gourmet
  • Lifestyle
  • Zdravlje
  • Sex
  • Putovanja
  • Automobili

Vodič

  • Stand-up
  • Predstave
  • Koncerti
  • Književne večeri
  • Izložbe
  • Clubbing
  • Bioskop
  • Kontakti
  • Uslovi korišćenja
  • Pravila privatnosti
  • Kolačići

Pratite City

Youtube Facebook Twitter Instagram

Prijavi se na newsletter

Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

✖