Zendeja vratila u modu sandale koje smo pre 20 godina svi imali ormaru: Da li biste ih opet nosili?
Za sve kojima su dosadile elegantne japanke inspirisane devedesetim godinama stiže dobra vest. Dok su minimalističke sandale dominirale poslednjih nekoliko leta, Zendeja je upravo najavila veliki povratak njihove potpune suprotnosti – gladijatorki.
Pojavivši se danas u Njujorku uoči jednog medijskog događaja, glumica je nosila gladijatorke brenda Sophia Webster sa potpeticom, oživljavajući jedan od najprepoznatljivijih trendova obuće s kraja dvehiljaditih i početka 2010-ih, prenosi Index.

Stil koji seže do antičkog Rima
Za razliku od ovogodišnjih minimalističkih japanki, gladijatorke karakteriše mreža kaišića koji obavijaju stopalo, članak i list. Iako je ovaj trend vrhunac popularnosti doživeo tokom boho ere 2010-ih, njegovi koreni sežu mnogo dalje u prošlost, sve do zaštitne obuće koju su nosili rimski gladijatori.
Kako nositi ovaj trend?

Zendeja je nostalgičnom stilu dala moderan izgled, kombinujući čizme-sandale do kolena sa belom haljinom Alberte Ferretti i dugim visećim minđušama brenda Fope. Ovaj letnji trend odlično bi funkcionisao i uz duže haljine, za opuštenu boho estetiku.
Ako ste čekali trend sandala sa malo više karaktera od minimalističkih modela koji su dominirali poslednjih godina, gladijatorke bi mogle biti pravi izbor za vas.

Trenutno nema komentara! Budite prvi