• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Unesi pojam i pritisni enter

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Izložba „Tačka topljenja“ Anje Tončić u galeriji X VITAMIN

Izložba „Tačka topljenja“ Anje Tončić u galeriji X VITAMIN

Ivan Šuletić
01.10.2019. 1 min Art

U galeriji X VITAMIN (Studentski trg 11) je 26. septembra otvorena prva samostalna izložba crteža i slika mlade umetnice Anje Tončić (1996). Izložba pod nazivom Tačka topljenja, predstavlja izbor radova nastalih tokom Anjinog dvogodišnjeg slikarskog i konceptualnog istraživanja motiva vrteške. Predstava karusela u pokretu odličan je povod za virtuozno poigravanje tehnikama. Ciklično kretanje simulira vrtlog koji predstavlja metaforu dinamike naše realnosti. Kontinuirano kretanje u zatvorenom krugu pozate scenografje, stvarnost koje se držimo grčevito, dok se pogled izvan graniči sa užasom i užitkom otkrovenja izmenjene percepcije. Pitanje o mogućnosti postojanja izvan domena prihvaćenih referentnih sistema na metafizičkom, materijalnom i psihoemotivnom nivou jesu osnovna tema ove izložbe.

O svom interesovanju za ovu temu umetnica kaže sledeće: „Vrtlozi koje me fasciniraju nisu slobodni, nisu iznad granica postojanja u apstraktnom smislu, već su konstantno okovani okolnostima. Taj sklop ukroćenog, okovanog haosa koji se kao otelotvoreni prkos svemu tome ipak okreće je transportovanje lične vizije egzistencije. Poput osobenosti borbe postojanja svakog pojedinca, vrtlog u takvom svetu opstaje kao subverzivna inverzija života – nezavisno kretanje dinamičnog neživota. U društvu i sistemu na koje smo prinuđeni, odmetništvo u fiktivno je utešno, ali pojedinac gubi sposobnost da odgonetne sopstvenu prošlost, kao i stvarnost. Život se predstavlja kao vrtlog ogromne akumulacija prizora. Sve što je nekada bilo neposredno doživljavano, udaljava se u predstavu.“

Izložba u galeriji X VITAMIN biće otvorena do 9. oktobra 2019. godine. Radno vreme galerije je radnim danima od 14 do 20 časova i subotom od 12 do 15 časova.

Oznake:

crtežigalerijeizlozbeslikarstvo

Podeli

Zaprati Autor

Ivan Šuletić

Ivan Šuletić (1982) je vizuelni umetnik, živi i radi u Beogradu. Diplomirao je (2007) i doktorirao (2015) na Slikarskom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu.Radovi mu se nalaze u kolekcijama Muzeja grada Beograda, European Patent Office Art Collection, Wiener Städtische Kolekcija savremene umetnosti, Kolekcija GSLU Niš, Kolekcija Šumatovačka, Kolekcija Niš Art Fondacije i drugim. Dobitnik je Nagrade za crtež Fondacije Vladimira Veličkovića, nagrade „Likovna jesen“ 2016. i druge nagrade „Niš Art Fondacije“ za 2015. godinu, a bio je i finalista nagrade „D.B.Mangelos“ za 2014, 2015. i 2017. godinu.Radi kao docent na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Ostali članci

Vikend ulične umetnosti na Vračaru
Prethodni

Vikend ulične umetnosti na Vračaru

Ovo je prava priča iza serije „Birmingemska banda”
Sledeći

Ovo je prava priča iza serije „Birmingemska banda”

Sledeći
Ovo je prava priča iza serije „Birmingemska banda”
02.10.2019.

Ovo je prava priča iza serije „Birmingemska banda”

Prethodni
01.10.2019.

Vikend ulične umetnosti na Vračaru

Vikend ulične umetnosti na Vračaru

Trenutno nema komentara! Budite prvi

    Ostavite odgovor Odustani od odgovora

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Najnovije

    štrumpfovi
    „Štrumpfovi – veliki film“ vodi u nezaboravnu avanturu
    CityMagazine
    ivan tokin
    Najzrelije Tokinovo delo – „Crna noć nada mnom i zvezdano nebo u meni” u prodaji od 10. jula
    CityMagazine
    metal
    Ovo je 5 najvrelijih metal koncerata u Srbiji ovog leta – čak i za one koji inače ne slušaju ovu vrstu muzike
    Miloš Dašić
    United Media ponovo na Pulskom filmskom festivalu: Podrška kreativnosti, autorima i najboljem regionalnom filmu
    United Media ponovo na Pulskom filmskom festivalu: Podrška kreativnosti, autorima i najboljem regionalnom filmu
    CityMagazine
    biblioteka cenzora knjiga
    „Biblioteka cenzora knjiga“: (S)misli svojom glavom
    Filip Milosavljević

    PopKultura

    • Pozorište
    • Muzika
    • Knjige/Stripovi
    • Intervjui
    • Fotografija
    • Film/TV
    • Art

    Moda i lepota

    • Trend
    • Moda
    • Lepota
    • Dom i dizajn

    Scena

    • Zabava
    • Poznati
    • Flešbek
    • Društvene Mreže
    • Aktuelno

    Gastro

    • Restorani
    • Recepti
    • Kafići
    • Gourmet
    • Lifestyle
    • Zdravlje
    • Sex
    • Putovanja
    • Automobili

    Vodič

    • Tribine
    • Stand-up
    • Sport
    • Sajmovi
    • Predstave
    • Pozorište
    • Konferencije
    • Koncerti
    • Književne večeri
    • Izložbe
    • Humanitarni događaj
    • Festivali
    • Clubbing
    • Bioskop
    • Kontakti
    • Uslovi korišćenja
    • Pravila privatnosti
    • Kolačići

    Pratite City

    Youtube Facebook Twitter Instagram

    Prijavi se na newsletter

    Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

    Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

    ✖