• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Unesi pojam i pritisni enter

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
sablja
foto: RTS Screenshot

Glumi Čedu Jovanovića u seriji “Sablja”, a da li se sećate kad je njegov lik bio prozivka na račun poznatog novinara

CityMagazine
12.11.2024. 2 min Film/TV

Jedan od retkih post petoktobarskih političara koji je dobio svoj lik u seriji “Sablja” je Čeda Jovanović, a njega tumači Marko Grabež.

Marko Grabež se odlučio da u lik Jovanoviča donese prepoznatljive pokrete i način govora po kojima je Jovanović poznat i zbog toga je dobio dosta pozitivnih komentara na mrežama.

Iako mlad, Grabež već sad iza sebe ima zavidnu karijeru u uspešnim tv i filmskim projektima.

Marko Grabež je karijeru počeo igrajući u više kratkih filmova. Prvu značajnu ulogu ostvario je u filmu “Branio sam Mladu Bosnu”, a zatim i istoimenoj televizijskoj seriji gde je tumačio lik Nedeljka Čabrinovića.

Kasnije je imao manju ulogu u filmu “Otadžbina”. Rast popularnosti donela mu je uloga inspektora Božidara Zečevića u drugoj sezoni serije “Senke nad Balkanom”, dok je kroz film “Nečista krv – greh predaka” i srodnu televizijsku seriju tumačio lik Efendi Mite.

Glumi Čedu Jovanovića u seriji "Sablja", a da li se sećate kad je njegov lik bio prozivka na račun poznatog novinara
foto: United Promo

U seriji “Senke nad balkanom” je odigrao lik čije ime je bilo svojevrsna prozivka na račun filmskog kritičara.

Božidar Zečević je jedan od poznatijih domaćih filmskih kritičara koji više decenija unazad piše o domaćim filmovima i serijama u svojim tekstovima. Pa je tako rešio da bude grublji prema seriji Dragana Bjelogrlića “Senke nad Balkanom” u svojoj recenziji.

On je svojevremeno napisao kako je prva sezona slikala “provokativnu i tendencioznu sliku predratne Srbije kao pijane krčme, surogata novije istorije srpskog naroda i njegove vojne intelektualne, privredne i svake druge elite, koja je u seriji prikazana kao banda ubica, razbojnika, zločinaca, secikesa, narkomana, pijanaca i pedera.”

U drugoj sezoni serije glavni negativac je poneo ime Božidara Zečevića. Marko Grabež je glumio policajca za kog se do kraja sezone otkrije da igra za drugi tim, a autori serije su očigledno rešili da se osvete negativnoj receniziji, tako što su ime kritičara ostavili.

U filmu “Usekovanje” Grabež se pojavljuje se kao Dušan, stariji brat glavnog junaka čiji lik tumači Pavle Mensur. Pripala mu je glavna muška uloga u ostvarenju rediteljke Maje Miloš, “Pukotina u ledu”, dok je ogromne pohvale dobio i u seriji “Sablja”.

Podsetimo da ovo nije prvi put da neki glumac otelotvori Čedomira Jovanovića na tv-U. Lik predsednika LDP-a smo mogli da vidimo u seriji Porodica, a tad ga je tuma;io Milan Marić.

Oznake:

Marko Grabežsablja

Podeli

Zaprati Autor

CityMagazine

Ostali članci

Konklava
Prethodni

Gledao sam film “Konklava” i sad znam kako bi izgledala serija “Gossip Girl” da se snimala u Vatikanu

potpredsednik
Sledeći

Ako vam ime potpredsednika Amerike zvuči poznato, to je zato što njegovu životnu priču znate iz ovog hit filma iz 2020. godine

Sledeći
potpredsednik
12.11.2024.

Ako vam ime potpredsednika Amerike zvuči poznato, to je zato što njegovu životnu priču znate iz ovog hit filma iz 2020. godine

Prethodni
11.11.2024.

Gledao sam film “Konklava” i sad znam kako bi izgledala serija “Gossip Girl” da se snimala u Vatikanu

Konklava

No Comment! Be the first one.

    Ostavite odgovor Odustani od odgovora

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Najnovije

    minecraft film
    „Minecraft Film” stiže na striming 20. juna
    CityMagazine
    turnstile
    DA SE P(L)OČASTIMO: Može i za đuskanje, može i za batine – Turnstile summer počinje
    Miloš Dašić
    bend
    Ovako izgleda kad neko peva direktno iz slomljenog srca: Ljudi na mrežama nazivaju nastup ovog benda “najtužnijim ikada”
    CityMagazine
    28 godina kasnije
    “28 godina kasnije” konačno stiže u domaće bioskope
    CityMagazine
    Indira Paganotto
    Indira Paganotto je izbacila novi hit u saradnji sa legendom elektronske muzike
    CityMagazine

    PopKultura

    • Pozorište
    • Muzika
    • Knjige/Stripovi
    • Intervjui
    • Fotografija
    • Film/TV
    • Art

    Moda i lepota

    • Trend
    • Moda
    • Lepota
    • Dom i dizajn

    Scena

    • Zabava
    • Poznati
    • Flešbek
    • Društvene Mreže
    • Aktuelno

    Gastro

    • Restorani
    • Recepti
    • Kafići
    • Gourmet
    • Lifestyle
    • Zdravlje
    • Sex
    • Putovanja
    • Automobili

    Vodič

    • Tribine
    • Stand-up
    • Sport
    • Sajmovi
    • Predstave
    • Pozorište
    • Konferencije
    • Koncerti
    • Književne večeri
    • Izložbe
    • Humanitarni događaj
    • Festivali
    • Clubbing
    • Bioskop
    • Kontakti
    • Uslovi korišćenja
    • Pravila privatnosti
    • Kolačići

    Pratite City

    Youtube Facebook Twitter Instagram

    Prijavi se na newsletter

    Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

    Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

    ✖