• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Unesi pojam i pritisni enter

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Goran Bogdan nominovan za Evropsku filmsku nagradu za ulogu u filmu „Otac“

Goran Bogdan nominovan za Evropsku filmsku nagradu za ulogu u filmu „Otac“

CityMagazine
10.11.2020. 2 min Film/TV

Evropska filmska akademija objavila je konačan spisak nominacija za Evropske filmske nagrade. Goran Bogdan nominovan je u kategoriji Najbolji evropski glumac za ulogu u filmu Otac Srdana Golubovića. Evropske filmske nagrade, koje su pandan Oskaru, najznačajnija su filmska priznanja Starog kontinenta kojima Evropska filmska akademija (EFA) svake godine slavi izuzetnost na polju filma.

Radnja filma Otac inspirisana je stvarnim događajima i prati priču o nezaposlenom nadničaru, koji nakon što mu socijalna služba oduzima decu, napušta svoje malo selo na jugu Srbije i pešice kreće na put prema Beogradu gde planira da svoj slučaj predstavi samom ministru. U naslovnoj ulozi filma, koji kritika naziva „svojevrsnim balkanskim Paris, Texas-om” (Vladan Petković, Cineuropa) Goran Bogdan je pritajenom snagom dočarao očajnog oca, koji od gubitnika s društvene margine, postaje junak našega doba.

Film je premijerno prikazan na Međunarodnom filmskom festivalu u Berlinu, gde je osvojio nagradu publike i nagradu Ekumenskog žirija. Za svoju ulogu Goran Bogdan je nagrađen na ovogodišinjem FEST-u, gde je film osvojio i nagradu FEDEORA, a nakon toga na Pulskom filmskom festivalu ovenčan je Zlatnom arenom za najbolje glumačko ostvarenje. U Puli, Otac je osvojio i nagradu publike Zlatna vrata i to kao prvi film sa prosečnom ocenom 5.0 u istoriji Festivala.

„Velika mi je čast i neizmerna sreća što sam se našao u ovako velikom društvu. Srećan sam što je prepoznat naš rad na ovoj teškoj i osetljivoj temi. Od prvih proba s rediteljem Srdanom Golubovićem ispunjavalo me što plovimo zajedno ovako nežnim temama, kao što je očinstvo i borba čoveka za pronalaženjem u ovom svetu. Danas kada smo svi pomalo Otac, nominacija je poput dolaska na cilj. Meni je ova vest ulepšala ovo ludo vreme. Iz dubine srca sam zahvalan”, izjavio je povodom nominacije Goran Bogdan.

Uz Gorana Bogdana, glavne uloge tumače Boris Isaković, Nada Šargin i Milica Janevski, a scenario zajednički potpisuju Srdan Golubović i hrvatski reditelj i scenarista Ognjen Sviličić. Film je nastao u koprodukciji čak šest zemalja – Srbije, Francuske, Nemačke, Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Dobitnici Evropskih filmskih nagrada biće poznati u subotu 12. decembra kad će se putem video-prenosa uživo iz sedišta EFA-e u Berlinu održati 33. dodela Evropskih filmskih nagrada.

Naslovna fotografija: Maja Medić

Oznake:

domaći filmgoran bogdannagradaotac

Podeli

Zaprati Autor

CityMagazine

Ostali članci

11. MikroFAF - Međunarodni festival uradi-sam i nezavisnog kratkog filma
Prethodni

11. MikroFAF – Međunarodni festival uradi-sam i nezavisnog kratkog filma

16. Slobodna zona na BIS u Dvorani Kulturnog centra Beograda i onlajn
Sledeći

16. Slobodna zona na BIS u Dvorani Kulturnog centra Beograda i onlajn

Sledeći
16. Slobodna zona na BIS u Dvorani Kulturnog centra Beograda i onlajn
10.11.2020.

16. Slobodna zona na BIS u Dvorani Kulturnog centra Beograda i onlajn

Prethodni
10.11.2020.

11. MikroFAF – Međunarodni festival uradi-sam i nezavisnog kratkog filma

11. MikroFAF - Međunarodni festival uradi-sam i nezavisnog kratkog filma

Trenutno nema komentara! Budite prvi

    Ostavite odgovor Odustani od odgovora

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Najnovije

    srbokap. domaći film
    Na mrežama je ponovo aktuelan domaći film iz 2000, koji niji ni dan ostario, jer pokazuje šta se sve dešava kad policija ima preveliku moć
    CityMagazine
    Mia Kalifa
    Mia Kalifa oduševila fanove stripova briljantnom teorijom o Supermenu i Betmenu
    CityMagazine
    Letnja čarolija u Arilju: ARLEMM počinje uz zvuke klasike i džeza
    Letnja čarolija u Arilju: ARLEMM počinje uz zvuke klasike i džeza
    CityMagazine
    MMF
    Zoster ponovo na MMF-u: Nedelja koja ne liči na kraj festivala
    CityMagazine
    exit
    Organizatori EXIT festivala povodom izjave gradonačelnika Novog Sada: „Jedina politička zloupotreba je pokušaj cenzure i gušenja Exita“
    CityMagazine

    PopKultura

    • Pozorište
    • Muzika
    • Knjige/Stripovi
    • Intervjui
    • Fotografija
    • Film/TV
    • Art

    Moda i lepota

    • Trend
    • Moda
    • Lepota
    • Dom i dizajn

    Scena

    • Zabava
    • Poznati
    • Flešbek
    • Društvene Mreže
    • Aktuelno

    Gastro

    • Restorani
    • Recepti
    • Kafići
    • Gourmet
    • Lifestyle
    • Zdravlje
    • Sex
    • Putovanja
    • Automobili

    Vodič

    • Tribine
    • Stand-up
    • Sport
    • Sajmovi
    • Predstave
    • Pozorište
    • Konferencije
    • Koncerti
    • Književne večeri
    • Izložbe
    • Humanitarni događaj
    • Festivali
    • Clubbing
    • Bioskop
    • Kontakti
    • Uslovi korišćenja
    • Pravila privatnosti
    • Kolačići

    Pratite City

    Youtube Facebook Twitter Instagram

    Prijavi se na newsletter

    Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

    Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

    ✖