Najbolji animirani sitkomi (drugi deo)
Već smo pisali o tome kako nisu sve crtane serije samo za decu, već ima i dosta kvalitetnog sadržaja za odrasle, naročito u vidu sitkoma. Ovog puta, osvrćemo se na još 6 serijskih ostvarenja vrednih vaše pažnje.
Kao i prošlog puta, napominjemo da ovaj sadržaj nije isključivo za odrasle osobe, ali da ima puno scena i viceva koji mališani baš i ne bi shvatili. Zato vas punoletne ništa ne sprečava da uživate u njima.
Harley Quinn (2019-)
Ova serija nikako nije za decu i dovoljno je samo spomenuti količinu psovki i vulgarnosti u prilog tome. ona jeste pravljena za ljubitelje Betmena i naslovne Harli Kvin, ali ovde sve pratimo iz njene perspektive i to uz puno prljavog humora i krvi. Vicevi sevaju na sve strane i morate biti spremni da superheroje i kriminalce posmatrate u potpuno drugom svetlu da biste uživali u onome što serija nudi. Glas Harli Kvin je pozajmila Hejli Kvoko (Big Bang Theory).
King of the Hill (1997-2010)
Nakon što su Simpsonovi postali planetarni fenomen, mnoge serije pokušale su da iskopiraju njihovu formulu. Jedna od najuspelijih varijacija na temu došla je od dvojca Majk Džadž (Beavis and Butt-Head) i Greg Danijels (The Office, Parcs and Recreation). Ovo je pravi „domaćinski“ sitkom, koji se odvija krajem 1990-ih u jednom malom teksaškom gradu, a sve u vreme mnogih podela u Americi. Radnja prati prodavca propana koji pokušava da se drži tradicije i starih vrednosti, a ujedno da prizna da se vreme menja.
Home Movies (1999-2004)
Ljubitelji serije Bob’s Burgers naročito će uživati u ovom, ranijem radu istog tvorca koje, iako nije tako vizuelno nalickano, ipak ima određenu dozu šarma. Serija prati osmogodišnjeg dečaka koji pokušava da se izbori sa svojim strahovima i nesigurnostima snimanjem mikrobudžetskih filomova sa svojim drugarima. Dizajn likova je jednostavan, nema puno dugoročnog zapleta i dijalozi deluju improvizovano, ali tu su mnogi poznati glasovi iz sveta animacije, naročito H. Džon Bendžamin (Archer, Bob’s Burgers).
The Venture Bros. (2004-)
Postavka je jednostavna – tipična porodica heroja, poput onih u animiranim i stripskim serijalima Johnny Quest i Fantastic Four, ali ovog puta su svi stari, ogorčeni i sramota ih je onoga što su nekad bili. Sve je, naravno, urnebesna parodija sa gomilom opskurnih pop-kulturnih referenci. Autor je pozajmio mnoge klišee i odluke iz jedne prošle „mitologije“ tako da pokaže ponekad čak i heroji koji su nekada bili voljeni mogu da se osećaju praznim.
Aqua Teen Hunger Force (2000-2015)
Teško je objasniti šta u ovoj seriji ima smisla i čini je tako privlačnom, naročito ako se uzme u obzir da su tri glavna lika jedna vrlo pametna kutija pomfrita, namrgođeni milkšejk i detinjasta ćufta. Oni treba da budu neka vrsta superheroja, ali to nije toliko bitno koliko sama količina apsurdnosti. Čar serije i leži u tome da joj se u potpunosti prepustite i umesto da tražite neku logičku nit, dopustite da se smejete dok vas stomak ne zaboli.
Big Mouth (2017-)
Animacija omogućava da se ekran prenesu razni aspekti života i koncepti koji nikako drugačije ne bi mogli da se predstave vizuelno. U ovom slučaju, to su seksualni nagoni tinejdžera koji su prikazani u vidu demona. Ova važna tema je uzrok mnogih nesuglasica i trenutaka sramote za tinejdžere, a ovde je prikazana na jedan iskren i iskreno smešan način. Uz sve to, čujemo glasove raznih komičara, među kojima su Nik Krol, Dženi Slejt, Džon Malejni, Džordan Pil, Maja Rudolf, Kristen Vig i drugi.
Izvor: The New York Times
Naslovna fotografija: DC Universe/Cartoon Network/Warner Bros./20th Century Fox