Luda teorija se deli internetom i povezuje „Južni vetar“ sa jednim od najpoznatijih domaćih filmova svih vremena
Dok se čeka novi nastavak serije i filma „Južni vetar“, fanovi u dokolici spajaju sve poznate i nepoznate tačke, a neki odlaze i par koraka dalje.
Pored Maraša, Baće i ostalih glavnih likova, najviše pažnje budi ipak ona priča koja ide u pozadini a tiče se državne bezbednosti i tajnih službi koje kontrolišu sve kriminalne radnje.
Ubedljivo najintrigantniji lik prvih delova Južnog vetra bio je starac sa sedom kosom i bradom, pohabanom kapom na glavi, slojevitom odećom i svemu što ostavlja dojam da se radi o samo još jednom lokalnom penzioneru. Međutim, iako ostavljajući dojam običnog penzionera, starca čuva vojska i voze privatni vozači u blindiranim Mercedesovim G klasama. Njegov madimak Crveni bio je apsolutno sve što smo znali o starcu. To i činjenica da kriminalni miljei ne mogu ništa da naprave dok Crveni ne da zeleno svetlo, piše adria.ign.com.
Njega je tumačio Aleksandar Berček, a fanovi su u nedostatku informacija krenuli da spajaju sve šta znaju o crvenom i došli da zanimljviih , zabavanih ali da se ne lažemo, ne tačnih teorija.
Jedna komična teorija pojavila se na internetu po kojoj popularni lik Miško iz kultnog filma Ko to tamo peva ima sličnosti sa likom Crvenog iz najpopularnije regionalne krimi franšize. Ali zašto je publika uopšte i pomislila na suludu ideju da su Miško i Crveni ista osoba?
Luda teorija o Crvenom iz serijala Južni vetar:
Znali smo i legendu o poreklu njegovog nadimka. „Znaš li što ga zovu Crveni? Vele da je za vrijeme Drugog svjetskog rata upao u neko selo puno ustaša. Sve živo što je našao poklao je. Decu, žene, ništa živo ostavio nije“, ispričao je lider crnogorskog narko klana.
Poveznica sa Drugim svetskim ratom, ali i činjenica da oba lika portretira Aleksandar Berček načela je temu da li se radi o istom liku i u priči. Miško je u filmu mobilisan u vojsku samo noć prije početka bombardovanja Beograda 1941. godine u vrijeme Drugog svjetskog rata. Tada je, pa recimo aproksimativno, imao između 18 i 20 godina. Vodeći se tom računicom, Miško bi bio rođen između 1921. i 1923. godine, dok je radnja prvog izdanja Južnog vetra smještena u 2018. godinu. Tom matematikom, Crveni bi u prvom filmu imao 97, a u prvoj sezoni serije 99 godina.
Druga sezona Južnog vetra briše svaku nedoumicu i otkriva nam puno ime i prezime sada jasno otkrivenog pripadnika tajne državne službe u kojoj je njegov zadatak da kontroliše puteve droge u Srbiji. Dakle, nedoumice više nema. Ime Crvenog je Slobodan Ostojić, a ne Miško Krstić.
Bez obzira na to, ova teorija Internet publike koju je obradio i YouTube kanal kojeg imate u prilogu iznad i te kako da je bila vrlo zabavna, pa čak i komična za komentarisanje. Dok su se mnogi smejali samo na pomisao da bi veseli vozač malog autobusa koji voli da se igra jureći zeca i prasiće i koji bez razmišljanja pristaje da rizikuje život vozeći zavezanih očiju zbog opklade može da zakolje celo selo, nekolicina je ovo pitanje posmatrala i kao ne baš toliko nerealnu mogućnost.
I za kraj, pitanje koje interesuje svu publiku nakon poslednjih epizoda Južnog vetra je da li je Crveni živ?