• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Type and hit Enter to search

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle

Katarina Batuta Višekruna i Uroš Višekruna predstavljaju izložbu fotografija u četiri oka „Add Horizons“

CityMagazine
06.09.2022. 3 Mins Read Fotografija

Fotografski par Katarina Batuta Višekruna i Uroš Višekruna, poznatiji kao Hiishii studio, koji poput dvojca bez kormilara, već više od jedne decenije hrabro istražuju razne krajeve sveta, od 23. septembra u Silosima na Dorćolu predstavljaju jedinstvenu izložbu fotografija – Add Horizons.

U potrazi za jedinstvenim doživljajima koje pretvaraju u večne piksele fotografija, njihove fotografije su preplavljene adrenalinom izazvanim putovanjima koja izgledaju kao da nemaju ni početak ni kraj.

Ovoga puta oni vas vode na 11 neverovatnih destinacija i kroz svoju verziju sveta pozivaju publiku da zakorači u sasvim novu dimenziju doživaljaja prirode i putovanja, bez bojazni da će bilo šta loše da vam se desi, osim što možete ostati bez daha.

Povezani članci

Izložba fotografija „Do I live now as much as THEY: LIVEd then?” u Beogradu, Zagrebu, Rijeci, Podgorici i Madridu

Intermedijska izložba „Mlečni put – umetnost, vreme, prostor“ na više lokacija u Novom Sadu

Ovo nestvarno fotografsko iskustvo koje traje više od 15 godina sublimirano je na jednom mestu, pa ćete tako u samo jednom potezu moći da uživate u visoravni Tibeta, afričkim savanama, scenama u kojima dominiraju divlje životinje, pustinji Jordana, zanimljivim ljudima Burme, japanskoj mističnosti, kao i najskrivenijim mestima koja možda još niste uspeli da posetite u Srbiji. Beogradska publika će moći da „otputuje“ na ovoj izložbi na brojne egzotične destinacije i doživi magiju koju ovaj dvojac stvara na svojim putovanjima više od 10 godina.

Promatrajući njihov rad imate utisak da oni nikada ne miruju, uvek spremni da upere objektiv u sasvim nesvakidašnjim situacijama, stavljajući u prvi plan svoju nomadsku prirodu. Na taj način, imate priliku da uronite u uzburkani okean sadržaja koji reflektuje njihovu duboku intimu, promatrajući svet iz dve perspektive i ne razmišljajući mnogo koliko daleko mogu da se otisnu zarad besprekornog kadra. Njihovi horizonti postaju beskrajni prostor najrazličitjih senzacija koje na momente mogu i da uznemire, ali na onaj dobar način, kao kada stojite na ivici litice i gledate pravo u ambis.

Njih dvoje se tako, bez sumnje, prepuštaju lepoti divljina i neistraženih predela što rezultira upečatljivim rezovima. Retkost je sresti ovakve autore koji uspevaju da pomire različite senzibilitete, koji se istovremeno prepliću i poput savršenog mozaika uklapaju u jednu ogromnu sliku koja vas na svaki način uporno inspiriše da u svim predalima pronađete onu najdalju tačku doživaljaja probijajući granice sopstvenog vidokruga.

Add horizons izložba je pogled na svet u četiri oka. Autori lutaju i traže momente za pamćenje. Imate jedinstvenu priliku da uhvatite svoj trenutak, jer svako vidi nešto drugačije. Njih dvoje, sasvim sigurno.

Poseban kuriozitet izložbe je činjenica da su fotografije rađene na velikim formatima i da svetle u mraku, te će ovo putovanje biti po svemu jedinstveno, a posetiocima će pružiti nezaboravni vizuelni doživljaj.

Kako sami kažu, njihov ceo život je jedna velika avantura i u proteklih 13 godina zajedno su obišli preko 50 zemalja odakle donose najzanimljivije trenutke i mesta zabeležene na kameri.

Nakon 10 godina od svoje velike izložbe na Kalemegdanu, Add horizons je njihova peta velika izložba po redu, koja čini važan presek njihovog celokupnog opusa.

Fotografije: Hiishii studio promo

Tags:

izložbaSilosi

Povezani članci

Izložba modnog crteža na 50. izdanju jubilarnog L’Oreal Fashion Week-a

BFW x 50 – multimedijalna izložba u Silosima

Share Article

Follow Me Written By

CityMagazine

Ostali članci

Previous

Ođila u Kapetan Mišinom zdanju u okviru programa Atrium Sessions

Next

Objavljen takmičarski program 29. Međunarodnog festivala pozorišta za decu Subotica

Next
06.09.2022.

Objavljen takmičarski program 29. Međunarodnog festivala pozorišta za decu Subotica

Previews
06.09.2022.

Ođila u Kapetan Mišinom zdanju u okviru programa Atrium Sessions

Najnovije

Sve što smo naučili o životu Pamele Anderson iz novog dokumentarca
Milica Arsić
Najpopularniji narodnjak u Srbiji trenutno „Kosili smo seno“ izgleda da uopšte nije srpska pesma, a evo odakle je
CityMagazine
Ovogodišnja Evrovizija je dobila novi logo, kao i slogan – „Ujedinjeni muzikom“
CityMagazine
Majkl Džekson
Objavljeno ko će igrati Majkla Džeksona u predstojećem filmu o „kralju popa“
Aleksandar Maksimović
Kako je jedan deda završio u Slagalici, a slavila ga je cela ekipa obožavalaca dobrih serija
CityMagazine

PopKultura

  • Pozorište
  • Muzika
  • Knjige/Stripovi
  • Intervjui
  • Fotografija
  • Film/TV
  • Art

Moda i lepota

  • Trend
  • Moda
  • Lepota
  • Dom i dizajn

Scena

  • Zabava
  • Poznati
  • Flešbek
  • Društvene Mreže
  • Aktuelno

Gastro

  • Restorani
  • Recepti
  • Kafići
  • Gourmet
  • Lifestyle
  • Zdravlje
  • Sex
  • Putovanja
  • Automobili

Vodič

  • Stand-up
  • Predstave
  • Koncerti
  • Književne večeri
  • Izložbe
  • Clubbing
  • Bioskop
  • Kontakti
  • Uslovi korišćenja
  • Pravila privatnosti
  • Kolačići

Pratite City

Youtube Facebook Twitter Instagram

Prijavi se na newsletter

Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

✖