Dok se red ispred Hrama proteže 4 kilometra, na sajtu za online kupovinu osvanuo oglas za Časni pojas Presvete Bogorodice
Dok se hiljade ljudi iz Srbije i regiona okupljaju ispred Hrama Svetog Save kako bi se poklonili Časnom pojasu Presvete Bogorodice i dobili trakicu koja je osveštana na pojasu, na domaćem sajtu za aukcijsku prodaju pojavio se nesvakidašnji oglas.
Na platformi Kupindo bio je postavljen predmet pod nazivom „Časni pojas Presvete Bogorodice“, ali je oglas ubrzo uklonjen. Na stranici danas stoji obaveštenje da je „predmet zatvoren jer nije u skladu sa pravilima Kupinda“.

Međutim, Časni pojas Presvete Bogorodice zapravo može da se naruči online, i to na sajtu manastira Vatoped. Tačnije mogao je, jer ga trenutno nema na zalihama.

Nego, vest o oglasu na Kupindu pojavila se u trenutku kada interesovanje za pomenuti pojas ne jenjava.
Zbog ogromnog broja vernika, boravak Časnog pojasa u Beogradu čak je i produžen, a prema podacima Srpske pravoslavne crkve, pojasu se do sada poklonilo skoro pola miliona ljudi.
Danas je situacija još intenzivnija. Građani koji prolaze ovim delom Beograda opisuju red kao najduži do sada, dok na pojedinim društvenim mrežama piše da je kolona oko četiri kilometra.
U blizini Hrama gotovo da nema slobodnog parking mesta. Automobili su parkirani duž okolnih ulica, a brojni posetioci dolaze organizovano iz drugih gradova Srbije.
U redu se ne čuje samo srpski jezik. Među vernicima su i ljudi iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Severne Makedonije, Bugarske, kao i brojni ruski državljani koji žive u Srbiji.
I dok jedni satima strpljivo čekaju kako bi na nekoliko trenutaka prišli pojasu i dobili osveštenu trakicu. drugi su ostali zatečeni činjenicom da se u isto vreme na internetu pojavio ovakav oglas. Kupindo je, međutim, brzo reagovao i uklonio oglas, navodeći da nije u skladu sa pravilima platforme.
Ova neobična epizoda još jednom pokazuje koliku pažnju javnosti trenutno privlači Časni pojas Presvete Bogorodice. Dok se na internetu vode rasprave o oglasu, ispred Hrama Svetog Save redovi su i dalje ogromni, a vernici nastavljaju da pristižu iz svih krajeva zemlje i regiona.

Kako bese glasi druga bozja zapovest:
Ne pravi sebi idola niti kakva lika, nemoj ime se klanjati nisi sluziti?
Pa realno onda svi koji cekaju u tom redu su gresni, ako cemo po Bibliji.
Mora da si Jehovin svedok kad tako dobro poznaš Bibliju.
Biti pismen ne znači da si prosvećen. Setite se i pročitajte ,,Život i priključenija,,Dositeja Obradovića. Poučno je.
Nista brate ti ne znas, nazalost. Ako te stvarno zanima uzmi malo citaj svete oce. Svako dobro.
Pa to nije idol!
A pitanje idolopoklonstva i šta je idol a šta ne je rešeno u 8 veku u vezi sa ikonoborstvom!
Sve je to opštepoznato već 13 vekova.
Lepo kućno vaspitanje podrazumeva da se svak raspita kod onih koji znaju za sva pitanja za koje nije siguran!
Biti pismen ne znači da si prosvećen. Setite se i pročitajte ,,Život i priključenija,,Dositeja Obradovića. Poučno je.
Možda si ti postavio oglas???
Bravo! Isus je rekao da ne treba postojati idolopoklonstvo prema stvarima već – ljubi bližljega svog
Mi postujemo svetinje i celivamo a majka Bozja je posle svete trojice naj veci most koji nas približava Bogu koja se neprestano moli i kako da ne celivamo pojas kojim se opadala kad je nosila Boga u sebi. Slava Ocu i Sinu i Svetom Duhu, presveta Bogorodice spasi nas.
Piše da se ne klanja idolima niti ljudskom obliku,nikome sem dragom Bogu.Tako da ne čine ništa pogrešno. Poklonjenje je sasvim nešto drugo.
Nemas pojma, otidji ponekad na liturgiju i nauci nesto.
Ovo vazi za jehovine svedoke ,adventiste i ostale .A za Pravoslavne je slobodno da se ne klenjaju materiji nego prvoliku Gospodu Isusu Hristu.
Oček7vani komentar.Zašto ste ga stavili kao PRVI? HAHA…SVE RADITE PO USTIM ŠABLONU
Tako je!
Види , бајићу , часни појас девице Марије није нити ће бити ни лик ни идол већ реликвија …мисли о томе.
Svaka cast da neko razmislja svojom glavom,klanjamo se svima,stranackim funkicionerima pravimo idole,uostalom crkva je firma masina jedna koja od tih prica I Dela nebih postojala,samo jedan je bog I nemoj imati nikoga nit se kome klanjaj vec samo gospodu bogu.Ovo sto mi radimo je vera,narod nalazi u nekom spasu dal dosta naroda ima nedaj boze sa teskim bolestima,nemogu dece da imaju it’d,pa veruju crkvi da ce I’m pojas naci spas Mir boziji,a nemole se bogu I narod udari jedan na drugoga prave zavadu medju narodu da se vredjaju da brat drug udari na druga zbog crkve I njihovih verovanja.Dobro si napisao jedan je bog I nemoj se klanjati nikome nit imaju idola sem gospoda boga tvoga.
Konacno neko da kaze nesto Normalnull.
Ti ne znaš šta je idol. Niko ni pojas ni Bogorodicu ne gleda kao idola.
Iskreno se nadam da je u pitanju neki klinac koji ne zna i nije svestan značenja onoga što je stavio na prodaju. Još jednom dokazano koliko je svest ljudska niska i koliko ljudi nisu vaspitani u veri i poštovanju prema svetinji. Ja ne znam samo kako ljudi ne stave prst na čelo i bar malo se Boga uplaše.
Može da se poruči sa Hilandara.
Sto ti ne porucis
Nisam znala da ima na Hilandar porucila bi. Hvala
Legendo
Mozda dobijesiTrampovu biblijuu pola cene
Jà mislio da je tò jedan pojas. Sada se stvara biznis i napravice ih na hiljade.
Žao mi je ali ne razumijem ovu euforiju…
Viši nivo svesti
Neki ljudi se Boga neboje a trebalo bi. Doći će vreme kada će se zapitati sta sam ja uradio da mi se neke ružne stvari dese. Možda će se setiti da je preko oglasa prodavao ove stvari.
Neki ljudi upotrebljavaju svoj mozak
Ova komercijalizacija svetinje, podseća me na kraj bivše Juge, kada se Hrvatima pojavila Gospa.
Kao vernik, grešnik, svetinja se koristi i komercijalizuje za političke poene, uz blagoslov nazovi patrijarha. Njima ništa nije sveto.
Mi postujemo svetinje i celivamo a majka Bozja je posle svete trojice naj veci most koji nas približava Bogu koja se neprestano moli i kako da ne celivamo pojas kojim se opadala kad je nosila Boga u sebi. Slava Ocu i Sinu i Svetom Duhu, presveta Bogorodice spasi nas. I na kraju ti što slave subotu i to mi u Bibliji stoji prorokk Osija kaže da je bog zabranio da se slavi subota to je sa svetkujes.
Koja ZATUCANOST, majko mila
I ja prodajem pojas…, plavi pojas u karateu !
Drugari, dok je Dunava, biće i šarana.
Ne vidim razlog da crkva kao institucija zaradi na onom u šta je uložila,materijal za trakice osvještavanje,nijesu valjda ka Delboj cio šleper od jednom osveštali.
Čekam da se pojavi na Temu
Ako Manastir salje zasto nemoze pojedinac. Narucilac u oba slucaja dobija sto zeli.
Kako stoji u svetim spisima,kako se određuje cena onoga što se vernicima prodaje i kako se određuje procenat koji od toga pripada Bogu,kako mu se šalje…
Izgleda da Bog nije zadovoljan ceneći po kolektivnim i pojedinačnim nesrećama koje nam šalje pa bi bilo korisno da to pitanje Sveti Oci razreše sa Bogom,po mogućnosti da bude javno obznanjeno,da vernici koji kupuju
Njegovu milost znaju šta i od koga kupuju..Ovako kako je sada deluje mi na prevaru a jedna od Negovih zapovesti glasi ” ne laži,ne kradi…”
Ovo je pokazatelj dali je narod pismen ili nepismen.video sam na tv da dete od komunista ljubi ruku patrijarhu. Na kraju biblije lepo piše dolazi dan kada će svakome da se sudi ono što je radio lično.mislim da taj dan nije daleko
Šta reći na ovo. Koliko Časnih pojaseva Presvete Bogorodice ima. Kako u Beogradu je kao pravi a manastir Vitoped prodaje iste te pojaseve. . Srpska posla
Biznis je biznis. Ludji su oni koji kupe.
Vraćeni iz Cg, sa aerodroma, vernici
СВЕ НАМ ЈЕ ДАТО НА СЛОБОДУ АЛИ НАМ НИЈЕ СВЕ НА КОРИСТ па како кога његова памет учи. Доказано од постанка света да што је неком на спадење, неком је на искушење…
Majko moja kolko njih nije pod libelu!!!
Srednji vek u Brogradu.
Dok 80% nacije jedva krpi kraj sa krajem, dok deca umiru usled nemara lekara i nemogućnosti lečenja, SPC zaglupljuje narod nekakvom krpom od kamilje dlake koja bi istrulila za par godina, a nekmoli za 2000. XXI vek u Srbiji. Sramota.
Pise u Novom Zavetu da su ljudi bili izleceni Pavlovim ubrusom,pojasom,senkom Apostola Petra a krvotociva zena je bila izlecena samo dodirom Isusove haljune.
Ne čačkajte gdje vam mjesto nije.kad tad sve dođe na naplatu.Poštuj tuđe a svoje ne zaborav
Srbi ce I majku.prodati.sramota velika
Kažite sveta Bogorodice pomozi svakome pa i mene ne zaboravi a ne mlatite praznu slamu.
Dok je ovaca biće i šišanja,dok dokoni čekaju u redu popovi se vozikaju džipovimai žive u luksuzu.
Red ispred hrama 4km
Red ispred Crvenog krsta za doniranje krvi 0m
Red ispred centara za rana otkrivanja bolesti 0m
Deca nam se leče sms porukama, patrijarh episkopi i vladike ne zna se ko skuplji auto vozi i ko više kilograma zlata ima na sebi
Srbi, razumite se već jednom!
Činjenica je da niko nikome ne može oduzeti pravo da veruje. Bespredmetno je,a i sramno osuđivati ljude,vernike da se poklone nečemu u šta iz sveg srca i duše veruju. Pustite ljude,poštujte različitosti i živite svoj život svi vi koji mislite drugačije. Grešite ako mislite da će vas osuđivanje i vređanje vernika učiniti “urbanijim” u vašem mikrokosmosu. Živite i pustite druge da žive.
Da li je to stvarno?
Jadna li je ova crkva, koja samo gleda kako da otme pare od naroda.