Lavina: “Ovo nam je prva i poslednja Evroizija”
Članovi grupe Lavina vratili su se Evrovizije u Beču i odmah po dolasku sumirali utiske sa najvećeg muzičkog takmičenja u Evropi. Iako iscrpljeni nakon višednevnih proba, nastupa i putovanja, poručili su da su ponosni na ono što su prikazali na sceni, ali i da im je ovo bilo prvo i poslednje učešće na Evroviziji.
„Ono što smo proživeli uglavnom se dešavalo iza bine i u hotelskoj sobi. Konstantno smo vežbali, pripremali se i odlazili na probe. Družili smo se sa ljudima iz hotela. Nismo nezadovoljni, samo smo baš umorni. Spavali smo svega sat vremena da bismo stigli na let”, rekli su članovi Lavine za domaće medije nakon povratka u Beograd.
Osvrnuli su se i na glasanje stručnog žirija, koje je među fanovima izazvalo brojne komentare na društvenim mrežama.
„To je njihovo mišljenje i imaju pravo na njega, ali mi se ne bismo složili sa tim. Drago nam je što ljudi misle da smo zaslužili mesto među prvih pet. To su stvari koje nisu pod našom kontrolom. Nismo ni ulazili sa velikim očekivanjima — dali smo maksimum i ostavili srce na sceni”, poručili su.
Dodali su da ih je posebno iznenadila količina podrške koju su dobili od publike širom Evrope.
„Za jedan metal bend dobili smo ogromnu podršku. Ljudi su bili veoma pozitivni prema nama i nismo imali neprijatna iskustva. Izašli smo iz svoje zone komfora, ali sada želimo da se vratimo onome što nam je najvažnije i da nastavimo da gradimo karijeru”, objasnili su, uz poruku da im je ovo „prva i poslednja Evrovizija”.
Članovi benda govorili su i o atmosferi iza kulisa, priznajući da situacija nije uvek bila glamurozna kako izgleda na televiziji.
„Iza scene ima mnogo stresa, grešaka, komentara i nesuglasica sa ljudima koji donose odluke. Nije sve tako sjajno kao što deluje u prenosu. Ali pokazali smo da smo tvrdoglavi i uporni i na kraju smo zadovoljni kako je sve prošlo”, rekli su.
Dotakli su se i pobede bugarske predstavnice DARA, za koju imaju samo reči hvale.
„Dara je sjajna. Imali smo priliku da razgovaramo sa njom, veoma je pozitivna i energična osoba i mislimo da je zasluženo pobedila”, istakli su članovi Lavine.
Na kraju su priznali da im je finale bilo mnogo opuštenije od polufinala i da će im iz Beča najviše ostati uspomena na publiku.
„Na svakom nastupu osećali smo fantastičnu atmosferu i publika nas je odlično prihvatila. Ljudi su nas stvarno lepo dočekali, iako se oseća da među državama postoji određena hijerarhija. Sada nam treba samo nekoliko dana sna i odmora”, zaključili su.

Lavina je imala dosadnu pesmu, zvuk davno prevaziđen … sve već viđeno.
Deo publike to voli i to je OK.
Evrosong je uvek bio trećerazredno muzičko takmičenje začinjeno politikom. Nema tu mnogo šta da se priča. Pesme su slične, dosadne, sve je isfolirano …
Mora se priznati da je ove godine bilo mnogo lepih devojaka medju izvodjačima i po mom mišljenju, to je najveće dostignuće ovogodišnjeg takmičenja.
Činjenica da je pobedila bungabunga/kavabunga/babavanga umesto sijaset drugih pesama sa takmičenja govori o tome kakvo je takmičenje zaista.