Amerikanac ništa lepo nije čuo za Srbiju, pa je odlučio da je poseti: Ovo ga je najviše iznenadilo
Amerikanac Kristijan Grosi do sada je posetio 105 zemalja, a njegov cilj je da obiđe svih 195. Ovaj dvadesetogodišnjak nedavno je boravio u Srbiji i na Instagramu odlučio da podeli svoje utiske iz naše zemlje.
„Putovao sam praktično u svaku zemlju istočne Evrope, a naravno i u svaku zemlju Balkana. Kad god ljude pitate za Srbiju, obično ne kažu ništa pozitivno“, napisao je na društvenim mrežama.
„Međutim, moje iskustvo ovde, prvi put, potpuno je suprotno. Obožavam sve u vezi sa Srbijom – od hrane i ljudi do gostoljubivosti. Svi su tako prijateljski nastrojeni, naročito kada saznaju da ste stranac i da zaista uživate u njihovoj zemlji. A posebno kada otkriju da ste Amerikanac. Tada se stvarno nasmeju i postanu veoma srećni“, rekao je oduševljeni turista.
U jednom od videa pokazao je, kako tvrdi, „najjeftiniju i najbolju kafu u Srbiji“.
„Red je na ulici čak i u šest popodne, a ovo je bukvalno samo prozor u zidu. Imaju sve, a skoro je besplatno. Uzeo sam kafu sa mentom i platio je skoro ništa – 1,50 dolara. I da vam kažem, Srbi su među deset najljubaznijih ljudi. Ne samo da je konobarica razgovarala sa mnom, već su i ljudi koji su čekali u redu pričali sa mnom. Jednostavno su veoma ljubazni“, kaže Kristijan, ponosno pokazujući svoju kafu.
@christian.grossi Full time American traveler cannot believe the truth about Serbia 🇷🇸 Many countries around the world have rumors about their neighbors. This is particularly true in Europe. And if you ask any country in the Balkans about Serbia it is usually never good. As an American sometimes I listen to these rumors but I would rather experience it for myself. And in my experience it’s the complete opposite. People here are happy, nice, friendly, loving, I am absolutely shocked by the welcoming I’ve had in this country #fyp #tellme #traveltiktok #serbia #belgrade ♬ original sound – Grossi
U drugom videu nastavio je da hvali Srbe, rekavši koliko je iznenađen njihovom ljubaznošću.
„Ovo je snimak jedne moje interakcije sa lokalnim stanovništvom. Ova 85-godišnjakinja tečno govori engleski i to prilično dobro predstavlja ljude u Srbiji. Svi su veoma ljubazni i spremni da pomognu, a pritom tečno govore engleski.
Ovo nećete videti u mnogim zapadnim zemljama. Međutim, u istočnom delu Evrope veliki deo lokalnog stanovništva govori engleski i mnogo su ljubazniji od ljudi na Zapadu. Posebno prema Amerikancima“, rekao je Kristijan, a zatim pokazao kako je izgledala njegova kafa sa Jovankom.
„Zaista sam impresioniran. Jovanka je sela sa mnom i ispričala mi svoju životnu priču. Razgovarali smo puna dva sata, a rekla mi je da je poslednji put govorila engleski pre 20 godina. Reći ću vam nešto – morate razgovarati sa starijim ljudima, to im mnogo znači. Došao sam da sednem na pet minuta, ali videlo se da joj je potreban razgovor. Možda sam ja izgovorio svega dvadesetak reči. Na kraju mi je rekla: ‘Hvala na razgovoru’, jer verovatno neće još dugo biti ovde. Posle ovoga nekako moram da nastavim svoj dan“, zaključio je Kristijan.
@christian.grossi American YouTuber is shocked by the kindness of Serbians in Serbia 🇷🇸 This video is from Belgrade Serbia and it was one of my interactions with a local Serbian. This woman is 85 years old and speaks fluent English, and this represents the population of Serbia. Everyone here is incredibly kind incredibly helpful and they all speak fluent English. This is something that you don’t see in many western countries, but in the eastern part of Europe, many of the local population speak fluent English and are much kinder than their western counterparts, especially to Americans #fyp #tellme #traveltiktok #serbia #belgrade ♬ original sound – Grossi

Naravno da se stranci iznenade kad negativna kampanja protiv Srbije traje decenijama.
mogu da zamisim sta ga je toiko iznenadio smrad i prljastina
Nije lepo biti pakostan
E pa bato sve što vam pričaju za ceo svet je laž,vaša vlada želi da vas drži u strahu i tako manipuliše vama,ne verujte bagri ništa
Ajde svi sad kolektivno da umrem od sreće
Nahvalio nas klinac iz Amerike wau