Predmeti koje bi trebalo da čistimo svakog dana, a to ne radimo
Svi smo upoznati sa važnošću redovnog pranja ruku, jer je to jedna od prvih lekcija koje smo naučili kao deca. Međutim, to nije dovoljno da bismo održali higijenu ruku, već je važno obratiti pažnju i na predmete koje svakodnevno koristimo i na kojima se skupljaju bakterije. Pre nego što saznate detalje, potrebno je da razmislite koliko često čistite svoj pametni telefon i naočare koji važe za najopasnije kada je u pitanju prljavština… U nastavku otkrijte zašto.
Pametni telefon
Nosimo ga sa sobom svuda… Spuštamo ga na sto kafića ili restorana, stavljamo ga u torbu, koja je puna drugih predmeta, uključujući i upotrebljene maramice, zatim na sto za ručavanje, sofu, jastuk, ali i lice. Poprilično je jasno da je zbog toga prepun bakterija, stoga ga je potrebno tretirati kao kožu ruku i lica, koje redovno peremo. Najbolje je to uraditi nakon završetka radnog dana, odnosno povratka kući. Za to vam mogu poslužiti vlažne maramice ili antibakterijski gel. Takođe, naš savet je da kad god ste u prilici uključite spikerfon ili stavite slušalice, da ekran ne bi bio u direktnom kontaktu sa licem.
Naočare za vid i sunce
U pitanju je detalj ili pomagalo gotovo neoizostavno u moderno doba. Poput telefona, trebalo bi ih svakodnevno prebrisati vodom i sapunom, da biste uklonili nagomilanu prljavštinu sa stakla i okvira. U suprotnom, bakterije će za tili čas preći na ruke, usled učestalog stavljanja i skidanja. Kada je u pitanju sapun, koristite pH neutralan, da ih ne biste oštetili. Takođe, jedna od opcija je vata natopljena micelarnom vodom.
Izvor: Grazia Italia
Fotografije: Unsplash