Zašto je Dubravka Mijatović napustila „Srećne ljude“, nije zbog malog honorara
Dubravka Mijatović jednu od svojih najpoznatijih uloga ostvarila je u seriji „Srećni ljudi“ gde igrala Đurđinu Đinu Golubović.
Iako se kratko zadržala, a veći broj Đininih rola tumačila Jugoslava Drašković, Dubravka je ostala upamćena kao fatalna Đina.
Kako nije jedina koja je odlučila da napusti snimanje, pojavile su se spekulacije da je problem bio mali honorar, ali je Dubravka jednom prilikom demantovala ove priče, prenosi nova.rs.
„Morala sam da pobegnem od stalnih dobacivanja na ulici: „Điki, Điki!“. To je počelo da mi uništava život. Ako glumac želi da se oproba u drugim žanrovima, onda je to bila dobra odluka. Bila sam poštena prema sebi, publici i kolegama“, rekla je Dubravka svojevremeno.
Ubrzo se umesto serijama i filmovima okrenula pozorištu.
„Kod maratonskih serija dobijemo scenario samo za prvih desetak epizoda. Kasnije ne znamo u kom pravcu će se lik razvijati. Uloga Đine mi više nije odgovarala, i mislim da sam postupila ispravno“, objasnila je tada ona i dodala:
„Pričalo se da sam otišla zbog male zarade, ali to nije istina. Da mi je novac bio prioritet, ne bih se okrenula pozorištu, koje je znatno slabije plaćeno“, otkrila je glumica.
Inače, seriju je napustila i Tanja Bošković, koja je igrala Đininu mamu Lolu, a zamenila je Zlata Numanagić. Ona je priznala da je problem bila visina honorara, a ista situacija je bila i sa Draganom Jovanovićem, odnosno Lunetom Šćekićem.
No Comment! Be the first one.