• Početna
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Facebook Twitter Youtube Instagram
City Magazine

Unesi pojam i pritisni enter

  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
City Magazine
  • Vodič
  • PopKultura
  • Moda i lepota
  • Scena
  • Gastro
  • Lifestyle
  • Kolumne
Mesecima je vežbao samo jedan biceps i sada izgleda baš čudno
Foto: Screenshot Instagram

Mesecima je vežbao samo jedan biceps i sada izgleda baš čudno

Dodajte City Magazine u omiljeni Google izvor Više
CityMagazine
02.04.2026. 2 min Sport i rekreacija

Iako se fizička aktivnost uglavnom smatra korisnom za telo i um, jedan mladić odlučio je da ode korak dalje i svoj pristup treningu dovede do krajnosti. Već više od godinu dana vežba samo jednu stranu tela, s idejom da, kako kaže, „umanji svoj izgled“ kao svojevrstan odgovor na influensere koji promovišu „maksimizaciju izgleda“.

Njegov najnoviji izazov je treniranje isključivo levog bicepsa, čemu je posvećen već više od 300 dana, piše index.hr.

Od trapeza do bicepsa

Mladić poznat pod nadimkom „Iskrivljeni čovek“ (The Crooked Man) privukao je pažnju javnosti prošle godine kada je započeo neobičan režim treninga fokusirajući se samo na levi trapezni mišić.

Promene su ubrzo postale očigledne – razlika između leve i desne strane vrata i ramena bila je drastična. Leva strana mu je sada znatno razvijenija, zbog čega njegovo telo deluje izrazito neproporcionalno. Međutim, tu nije stao. Na društvenim mrežama nedavno je pokazao i rezultate treniranja levog bicepsa, uz šalu da se priprema za profesionalnu karijeru u badmintonu – sportu u kojem mu je, kako kaže, dovoljna jedna snažna ruka.

View this post on Instagram

A post shared by The crooked man (@thecrookedman10)

Lekari upozoravaju na rizike

Iako njegov neobičan način vežbanja privlači veliku pažnju i šokira publiku, mnogi se pitaju kakve posledice ovakav pristup može ostaviti na njegovo zdravlje.

Iako je treniranje makar jednog dela tela svakako bolje nego potpuno izbegavanje fizičke aktivnosti, postavlja se pitanje kako kičma i vrat podnose toliku asimetriju.

Lekar Suhail Husein ranije je upozorio da potencijalne koristi ovakvog treninga „verovatno ne mogu da nadmaše rizike“.

„Telo je stvoreno za ravnotežu“

Dr Husein je objasnio da, iako mogu postojati određene kratkoročne koristi, ovakav način vežbanja dovodi do jasne mišićno-koštane neravnoteže. Naglasio je da to može izazvati poremećaje u položaju kičme, dodatno opterećenje zglobova, kompenzacione povrede okolnih mišića, pa čak i hronične bolove.

„Ljudsko telo funkcioniše na principu ravnoteže i simetrije, a njihovo narušavanje kroz neujednačen razvoj mišića povećava rizik od dugoročnih ortopedskih problema“, upozorio je.

Dodao je i da ne postoji stvarna funkcionalna korist od preteranog razvijanja samo jedne mišićne grupe.

Uprkos ozbiljnim upozorenjima stručnjaka, ostaje pitanje da li će mladić promeniti pristup kada početna pažnja splasne. Ipak, s obzirom na to da je na društvenim mrežama već okupio više od 100.000 pratilaca, mnogi strahuju da bi mogao nastaviti da ugrožava sopstveno zdravlje zarad popularnosti.

Oznake:

rukavežbanje

Podeli

Zaprati Autor

CityMagazine

Ostali članci

Posao iz snova: Besplatan stan, plata od 25.000 evra, čak ni iskustvo nije potrebno
Prethodni

Posao iz snova: Besplatan stan, plata od 25.000 evra, čak ni iskustvo nije potrebno

Otišla je na odmor na Tenerife, e evo šta ju je dočekalo: "Zašto svi nose maske?"
Sledeći

Otišla je na odmor na Tenerife, e evo šta ju je dočekalo: “Zašto svi nose maske?”

Sledeći
Otišla je na odmor na Tenerife, e evo šta ju je dočekalo: "Zašto svi nose maske?"
03.04.2026.

Otišla je na odmor na Tenerife, e evo šta ju je dočekalo: “Zašto svi nose maske?”

Prethodni
01.04.2026.

Posao iz snova: Besplatan stan, plata od 25.000 evra, čak ni iskustvo nije potrebno

Posao iz snova: Besplatan stan, plata od 25.000 evra, čak ni iskustvo nije potrebno

Trenutno nema komentara! Budite prvi

    Ostavite odgovor Odustani od odgovora

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Najnovije

    sivi dom
    Čuvena pesma iz serije “Sivi dom” je nastala iz drugog velikog hita: Reditelj je otkrio tajnu staru 40 godina
    CityMagazine
    sem nil
    Preminuo glumac Sem Nil
    CityMagazine
    reper
    Ovaj mladi reper ima najslušaniju pesmu u Srbiji ovog leta: Fanovi ga uporno zovu Milutin, iako se tako ne zove, a evo i zašto
    CityMagazine
    svetski poznat bend
    Evo kako je naš čuveni glumac završio u spotu svetski poznatog benda: Slušamo ih u Beogradu za manje od 7 dana
    CityMagazine
    the bear
    Jedna od najvoljenijih serija ove decenije je završila emitovanje: Gledao sam The Bear, i evo da li su autori uspeli da ne razočaraju fanove
    Miloš Dašić

    PopKultura

    • Pozorište
    • Muzika
    • Knjige/Stripovi
    • Intervjui
    • Fotografija
    • Film/TV
    • Art

    Moda i lepota

    • Trend
    • Moda
    • Lepota
    • Dom i dizajn

    Scena

    • Zabava
    • Poznati
    • Flešbek
    • Društvene Mreže
    • Aktuelno

    Gastro

    • Restorani
    • Recepti
    • Kafići
    • Gourmet
    • Lifestyle
    • Zdravlje
    • Sex
    • Putovanja
    • Automobili

    Vodič

    • Tribine
    • Stand-up
    • Sport
    • Sajmovi
    • Predstave
    • Pozorište
    • Konferencije
    • Koncerti
    • Književne večeri
    • Izložbe
    • Humanitarni događaj
    • Festivali
    • Clubbing
    • Bioskop
    • Kontakti
    • Uslovi korišćenja
    • Pravila privatnosti
    • Kolačići

    Pratite City

    Youtube Facebook Twitter Instagram

    Prijavi se na newsletter

    Prijavite se na naš njuzleter i obezbedite sebi nedeljnu dozu gradskih dešavanja i zanimljivosti.

    Uspešno ste se prijavili na City Magazine njuzleter, hvala.

    ✖