Na Redditu se povela rasprava “koji je najgori grad za život u Srbiji”: Ovaj se najčešće pominje
Svako malo na domaćem Redditu povede se neka rasprava koja “pogodi živac” ljudi u Srbiji, a jedna od tema koja je izazvala lavinu komentara bila je „koji su najgori gradovi za život u Srbiji i zašto?”
Od zagađenja i loše infrastrukture do osećaja beznađa, manjka sadržaja i „mrtve atmosfere”, ljudi su bez mnogo ulepšavanja pisali šta im smeta u gradovima u kojima žive – ili iz kojih su pobegli.
Naravno, sve je subjektivno i svaki grad ima i svoje dobre strane, ali pojedina mesta su se u komentarima ponavljala toliko često da je bilo jasno da postoje problemi koje građani osećaju godinama.
Među gradovima koji su se najčešće pominjali našli su se Kraljevo, Bor, Čačak, Zrenjanin, Prokuplje, Vranje, Smederevo…
Koji su po vama najgori gradovi za život u Srbiji i zašto?
by u/Atrocitet in AskSerbia
A evo šta su navodili kao razloge:
“Kraljevo, lep grad za život ali loš. Ne može se naći posao, loš u svakom smislu”, “Meni Smederevo bez ikakve konkurencije, još nisam upoznao iole kvalitetnu osobu iz Smedereva”, “Vranje = Ćacilend”, “Čačak. Razlog: Čačak”, “Kladovo. Teška zabit gde preko nedelje ne možeš da sretneš čoveka, a uveče ne možeš da nađes ni trafiku koja radi. Vranje- turski mentalitet i užasan govor”, “Novi Pazar, osećaš se kao da si u neki zabačeni grad sa bliskog istoka”, “Definitivno Zrenjanin”, “Inđija. Selo koje se indentifikuje kao grad”….
A koji je po vama najružniji grad u Srbiji?

Beograd, naravno.
Niš,pobegao iz njega 1995 i ne kajem se
Nis, prelep grad ali prelep, pocevsi od ljudi orirode istorije hrane, zivim u Beogradu dugo cekam oenziju da se vratim, Nis je danas jedan id najboljih i najlepsih gradova za zivot u Srbiji
Baš sam srećan što se ne vraćaš.
Najgori je Novi Sad:voda ne valja,vazduh katastrofa ,prenatrpan,urbanisticki unisten,ljui isfrustrirani.
Bravo, ja sam iz NS, sve tacno
Sve Naka deca odgovaraju. Šta je sa Borom i Majdanpekom? Ljudi umiru od zagađenja, zar to nije najvažnije?
Čoka
Teška depra
Senjak. Ne mozes u kafanu da odes
Beograd!Gradi se gde ko hoće i šta hoće!Uništava se zelena (i onako) mala površina,ruše se znameniti objekti zbog profita,ukidaju i premeštaju stare gradske linije,a zbog nebrige gradske vlasti sve propada!!!!
Svi gradovi u Srbiji su postali ružni i zapušteni.
Bez ikakve sumnje Novi Smrad.
Sve što valja je su dve turističke ulice koje će uskoro biti pretvorene u kanjone.
Ni kej ne bi bio loš samo da se na tri mesta ne ispuštaju fekalije.
Fekalije se osete na svakom koraku.
Đubre na sve strane.
Ljudi nekulturni do bola.
Svi voze a ne znaju da voze.
Ovaj grad samo atomska bomba može resetovati.