Najbolje video igre dvehiljadedesetih godina
Prošla decenija bila je veoma bogata kada su u pitanju video igre i tu je bilo dosta toga revolucionarnog. Dostupnih igara bilo je mnogo više nego tokom ere 70-ih, 80-ih, 90-ih i dvehiljaditih i trebalo je samo probrati koja je ona vredna vašeg vremena. Mnoge od tih igara i dalje su popularne, a u nastavku možete pročitati kojih deset su članovi portala Guardian izdvojili kao najbolje.
Super Mario Galaxy 2 (2010)
Nastavak takođe odlične igre iz 2007. godine koja je pokazala puni potencijal ove franšize. Ova igra donela je mnoge genijalne ideje i praktična rešenja za rešavanje problema koje su donele sate i sate zabave igračima raznih uzrasta. Jedan od favorita među ljubiteljima najpoznatijeg vodoinstalatera na svetu.
Mass Effect 2 (2010)
Naučna fantastika pruža razne mogućnosti za razvoj priče, a u ovoj igri to je iskorišćeno na vrhunski način. Susreti sa vanzemaljskim civilizacijama i formiranje odnosa sa njima imaju prave posledice i neće vas ostaviti emotivno ravnodušnim. Uloženo vreme i trud vraća višestruko u vidu doživljaja.
Red Dead Redemption (2010)
Ljubitelji vestern filmova uživali su u atmosferi ove igre, za koju mnogi kažu da ima elemente karakteristične za Džona Forda, Serđa Leonea i Sema Pekinpoa. Likovi deluju stvarno i stalo vam je da saznate šta će biti sa njima, a sve to vreme imate mogućnost da istražujete jedan bogati svet.
The Last of Us (2013)
Post-apokaliptična postavka i čudovišta nisu za svakoga, ali svako može da ceni emotivnu priču koja se nalazi u srži ove igre. Brutalni, ali prelepi svet, kao i zanimljiva studija ljudskih karaktera je ono što će vas terati da otkrivate priču do kraja, ali nemojte samo da je preletite, uživajte u svakom trenutku.
The Witcher 3 (2015)
Protagonista nije tipičan heroj, dobro ne pobeđuje uvek i mnogo drugih klišea izvrnuti su naopačke, što ovoj igri daje neverovatan šarm. Prepuna je sadržaja i svaka sporedna nit vodi do neke nove priče i nekog novog kraja, a usput srećete najrazličitija stvorenja iz poljske mitologije. Nudi trocifreni broj sati zabave.
Portal 2 (2011)
Sve ono što je krasilo originalnu igru ovde je zadržano i pojačano, tako da ponovo imamo zanimljive fizičke zagonetke, klaustrofobično okruženje koje ne dosađuje ni u jednom trenutku, veštačku inteligenciju sa sumnjivim motivima i gomilu humora koji je istovremeno suptilan i dovoljno efektan.
Grand Theft Auto V (2013)
Za razliku od prethodnih igara iz ovog serijala, ovde imamo tri lika sa kojima možemo igrati, a svet je najveći i najbogatiji do sada. Glavna priča je samo jedan mali deo sadržaja koji se nudi i koji teško može dosaditi, a tu je i onlajn komponenta igranja sa drugim igračima koja nudi jednu još drugačiju perspektivu svega.
Minecraft (2011)
Ovu igru najlakše je opisati kao jedno veliko igralište u kome imate skoro beskonačnu slobodu da birate šta radite i, još bitnije, šta gradite. Sve je podređeno vašim izborima i sve možete prolaziti zajedno sa drugim igračima, što mnogi čine već celu deceniju. Ovde nema ograničenja po pitanju godina, jedina granica je mašta i kreativnost!
Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017)
Još jedan veoma bogat svet koji nudi gomilu mogućnosti za otkrivanje svih njegovih detalja i delova. Iako postoji priča koju pratite, možete je razvijati na različite načine i rešavati probleme kako vam pogoduje. Prelepa u svakom smislu i pogodna za igrače najrazličitijih preferenci.
Dark Souls (2011)
Igra koja definitivno nije za svakoga, koja je okrutna prema igračima i kažnjava svaku grešku, ali koja i nagrađuje pažljivo krojenim svetom prepunim povezanih pozadinskih priča. Za razliku od igara koje su vodile igrače za ruku i pokazivale im šta treba da urade sledeće, ovde je prosperirao samo onaj koji se sam snašao i bio uporan. Izrodila je čitav jedan podžanr igara koji je i dalje aktuelan, ali original je ipak original.
Izvor: The Guardian
Naslovna fotografija: AP